Úspešný štart Kysučaniek, zdolali poľský Gdansk na EFC!

09.10.2019 18:39:48
Slovenské dievčatá z Kysuckého Nového Mesta mali úspešný štart do turnaja majstrov EuroFloorbal Cupu, pretože dokázali zdolať vo svojej skupine „B“ poľský Gdansk 6:2. Zajtra majú Kysučanky voľno a v piatok nastúpia proti španielskemu CDE El Valle.

Netrvalo dlho a z prvého gólu v sieti súpera sa tešili v Malackách Kysučanky za ktoré na konci štvrtej minúty otvorila skóre zápasu Klára Hlávková. Viac ako desať minút sa oba tímy nedokázali strelecky presadiť, no lepšie boli na ihrisku slovenské dievčatá. Práve ony sa dočkali v polovici šestnástej minúty. Autorkou druhého gólu bola Veronika Marková.

 

Aj začiatok druhej časti patril prevažne Kysučankám, ktorým vytvorili ich fanúšikovia domáce prostredie a skvelú atmosféru. Odvďačila sa im tretím gólom Sára Záteková. Poľky potrebovali niečo urobiť s výsledkom a do hry ich dostala Anna Raczkowska. Do prestávky však ešte Laura Chupeková upokojila svoje družstvo štvrtým presným zásahom.

 

Priam raketový vstup do tretej tretiny vyšiel Kysučankám. Už po šestnástich sekundách zvýšila na 5:1 Záteková. Poľky stihli do dvoch minút znížiť na 2:5, no posledné slovo mali dievčatá z Kysuckého Nového Mesta. Sedem minút pred koncom premenila nariadený samostatný nájazd Linda Pudišová, ktorá uzavrela skóre zápasu na 6:2 pre Kysuce.

 

Hlasy po zápase:

 

Marián Chlebana (tréner MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto): „Všetko, čo sme si spoločne s dievčatami pred zápasom povedali, splnili na ihrisku do bodky. Nechýbala nám početná streľba, či úspešné bránenie bez hokejky ale nohou, či telom. Hlavným cieľom nás trénerov bolo správne namotivovať dievčatá v šatni tak aby neboli ustráchané a dali do hry srdiečko, čo sa nám tiež podarilo. Všetkým patrí poďakovanie za obetavosť. Môžem radostne konštatovať, že sme dnes zvíťazili zaslúžene a na moje očakávanie až vyšším rozdielom skóre než som predpokladal.“

 

Radka Mládenková (brankárka a najlepšia hráčka MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto): „Chcem sa predovšetkým poďakovať svojim spoluhráčkam, ktoré mi výrazne a počas celého zápasu pomáhali. Dostupovali súperove strelkyne, boli dôrazné v bránkovisku a nenechali súperky dorážať lopty. Som veľmi spokojná a už sa všetky tešíme na piatkový zápas, ktorý ideme taktiež vyhrať a pokúsime sa ísť čo najvyššie.“

 

Olimpia Osowa Gdansk (POL) – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (SVK) 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)

späť