Už aj majsterky idú na to!

06.03.2015 13:30:32
Extraliga žien má pred sebou úvodné zápasy semifinále. Do boja o zlato sa zapoja už aj úradujúce majsterky Slovenska FbK Tvrdošín, ktoré mali ako víťazky základnej časti vo štvrťfinále voľno.

Oravčanky si v základnej časti so Spišskou Novou Vsou poradili vo všetkých troch zápasoch a celkové skóre 34:11 vraví jasnou rečou v prospech úradujúceho majstra. Spišiačky už postupom do semifinále dosiahli svoj historický úspech a budú sa snažiť potrápiť Tvrdošín na ceste do finále, no Oravčanky disponujú vyrovnanejším kádrom a vyšším počtom skúsenejších reprezentantiek. Hra Spišskej Novej Vsi stojí a padá na sestrách Hudákových, čo dokazuje aj štatistika štvrťfinálových súbojov s Nemšovou. Z celkového počtu 25 gólov trafili do čierneho Hudákové 17 krát. Nesmieme zabudnúť aj na tretiu hráčku Spišskej Novej Vsi Kláru Grossovú, ktorá vlastne strieľala zvyšné góly a bolo ich sedem. Otázkou bude, či kratšia prestávka Tvrdošínu prospela, alebo uškodila a či sa dievčatá dostanú do zápasového tempa hneď od prvého súboja.

Súboje Nitry a Pruského sľubujú väčšiu drámu. Tu môžeme očakávať, že sa séria natiahne až na päť zápasov. V základnej časti mali navrch hráčky Nitry, ktoré v troch zápasoch dokázali vyhrať dvakrát, no raz utrpeli nakladačku v pomere 3:10. Navyše Pruské vo štvrťfinálovej sérii nezaváhalo s Prešovom a vyhralo ju 3:0 na zápasy pričom Nitra s najslabším tímom súťaže raz zaváhala po prehre 6:7 s bratislavským Hurikánom. Pruské ku koncu základnej časti nepodávalo presvedčivé výkony, no zdá sa, že viac ako mesačná prestávka dievčatám z Považia pomohla. V každom prípade sa majú fanúšikovia ženského florbalu na čo tešiť.