Už dnes na reprízu finále Extraligy!

30.09.2016 12:14:52
Najvyššia celoštátna súťaž mužov Extraliga, pokračuje v pravidelnom rytme. Už dnes od 20.00 hod sa môžeme tešiť na súboj piateho kola, ktorý prinesie pikantnú reprízu minuloročného finále medzi dvomi košickými tímami. Stretnú sa proti sebe Florko proti ATU!

Úradujúci majstri FK ATU Košice odohrali doposiaľ tri zápasy a patrí im aktuálne piate miesto v tabuľke. Ich dnešný rival FbO Florko Košice sa momentálne nachádza na druhom mieste, no má odohratý o jeden zápas viac. Okrem tradičného nádychu mestského derby bude mať súboj dvoch rivalov nádych finálovej reprízy z konca predchádzajúcej sezóny. Vo finálovej sérií boli úspešnejší hráči ATU, ktorí zdolali Florko 3:1 na zápasy a získali svoj historický titul majstra Slovenska. „Na košické derby netreba chlapcov nijak špeciálne motivovať. Na tieto súboje sú už niekoľko dní vopred správne naladení. Na majstrovský titul z minulej sezóny sme už dávno zabudli a chceme ísť rovnako aj v tomto ročníku postupne od zápasu k zápasu,“ povedal tréner FK ATU Róbert Bučko. Atučkárom odišli pred sezónou traja hráči – Michal Chudina Ľuboš Šefčík a brankár Dominik Turek. Tieto odchody sa Košičania snažia nahradiť. „Odišli nám reprezentanti, čiže strata je citeľná, no v kádri máme dostatok hráčov a hlavne vlastných odchovancov, čiže máme z čoho vyberať,“ dodal Bučko.

 

Florko sa rovnako chystá na derby. „Od posledného duelu, ktorý sme odohrali s bratislavským FTVŠ sme si povedali, čo je potrebné vylepšiť v hernom prejave tímu. Čaká nás derby, no je to len jeden z mnohých súbojov základnej časti. Tak ako v každom z nich chceme aj dnes bodovať naplno, či sa nám to podarí ukáže až samotný zápas,“ povedal kapitán a hrajúci kouč FbO Florko Košice Lukáš Blaško.

V mestských zápoleniach nikdy nie je isté, kto bude viac v domácom prostredí. Na vlastnom ihrisku sa predstaví Florko, no na tento súboj sa celkom určite chystajú aj priaznivci ATU. „V piatok večer sme nehrali už niekoľko rokov a tak sme v očakávaní, koľko fanúšikov si nájde cestu do športovej haly. Veríme však, že fanúšikovia oboch táborov vytvoria skvelú atmosféru a my hráči sa postaráme o atraktívny florbal na kvalitnej úrovni,“ dodal Blaško, ktorý nemá vôbec jednoduchú úlohu v tíme. Je kapitánom a zároveň hrajúcim trénerom Florka, čo obnáša poriadnu porciu sústredenosti, kondície, herného a taktického umenia. „Predchádzajúci tréneri družstva Marek Onderko s Martinom Kopejtkom sa po sezóne rozhodli z časových dôvodov ukončiť prácu s áčkom. Marek nás však trénuje spoločne s juniormi, no zápasy mužskej Extraligy sa rozhodol nekoučovať. Vediem ich ja a momentálne mi pomáha zranený Jakub Konečný. Nie je to ideálna situácia. Moja pozornosť sa sústredí na viacero činností súčasne. Máme však nastavené niektoré pravidlá, ktoré doposiaľ fungovali a rešpektujú ich všetci hráči.“ Družstvá sú na tento súboj o mesto Košice dobre pripravené a tak je celkom jasné, že v Multihale na Alejovej dnes nesmie chýbať žiaden Košičan!

 

ZDROJ FOTO: facebook FK ATU Košice

späť