Už dnes v derby prvý proti poslednému

16.11.2016 18:51:30
Počas zajtrajšieho štátneho sviatku sa odohrajú zápasy jedenásteho kola Extraligy mužov. Jeden súboj si však predohrajú už dnes. V „malom derby“ sa stretnú úradujúci majstri FK ATU Košice proti nováčikovi Žltému Snehu.

V metropole Východu sa navyše stretávajú celky z opačných pólov tabuľky. ATU je tam, kde sa na majstra patrí a teda na vedúcej pozícií, no Žltý Sneh je zatiaľ posledný. Medzi oboma tímami je až dvadsaťbodový rozdiel a v úvodnom kole aktuálnej sezóny sa tešili z víťazstva 8:2 hráči ATU.

 

Derby súboje sa odohrajú aj v iných športových halách. V Tvrdošíne privíta Nižná žilinské „Kobylky.“ V Bratislave si zmerajú sily vysokoškoláci z Lafranconi a Tsunami Záhorská Bystrica.

 

O mesto Trenčín sa už tradične popasujú mestskí rivali. ŠK 1. FBC bude mať výhodu domácej haly, no v lepšej forme vyzerajú byť hostia z Ostrova a to sú florbalisti z FBK AS. V prvom meraní síl sa v septembri zrodila remíza 5:5, no AS dokázali vyhrať po nájazdoch.

 

Druhé východniarske derby sa uskutoční v Prešove. „Koňare“ majú za súperov „Vraňare“ a to je košické Florko. Prešovčania budú chcieť vrátiť Košičanom tesnú prehru 7:8 z tejto sezóny.

 

Každá séria sa raz skončí. Tak presne v toto konštatovanie dúfajú hráči bratislavského ŠK Lido Prírodovedec, ktorí ťahajú šesťzápasovú šnúru prehier. Naopak Skaličania po prehre v Trenčíne s AS budú chcieť opäť nadviazať na víťaznú vlnu a kvalitné výkony z predchádzajúcich zápasov.

 

Program Extraligy mužov:

 

Predohrávka 11. kola – streda 16. 11. 2016:

 

19.15 hod – FK ATU Košice – Žltý Sneh Košice (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

 

11. kolo – štvrtok 17. 11. 2016:

 

15.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (MŠH, Školská, Tvrdošín)

16.45 hod – VŠK FTVŠ Lafranconi UK – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

18.00 hod – ŠK 1. FBC Trenčín – FBK AS Trenčín (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FbO Florko Košice (ŠH, ZŠ Sibírska, Prešov)

20.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FBC Skalica (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

späť