Už od zajtra na extraligový florbal

31.08.2017 19:24:56
Tromi úvodnými zápasmi už zajtra odštartuje sedemnásty ročník najvyššej slovenskej súťaže mužov – extraliga. Obhajcom majstrovského titulu je Tsunami Záhorská Bystrica, ktorá si vo finálovej sérií predchádzajúcej sezóny poradila s FBK AS Trenčín 3:0 na zápasy.

Majstri cestujú do českých Dubňan, kde ich privíta domáca Skalica. Záhoráci prišli o svojho najlepšieho hráča Lukáša Mráza, ktorý prestúpil do českej najvyššej súťaže, konkrétne do Bulldogs Brno, no v predchádzajúcej sezóne nehrali zle aj bez svojej opory, ktorá mala dlhodobé zranenie a v drese Skalice odohrala len šestnásť zápasov. Tsunami má za sebou kvalitnú prípravu. Po absolvovaní turnaja Czech open sa naši majstri v Trenčíne zúčastnili turnaja EuroFloorball Challenge, ktorý vyhrali bez zaváhania a zabezpečili si postup do vyššieho levelu ligy majstrov pre budúci rok. „Na štart novej sezóny sa už veľmi tešíme. Príprava bola náročná a dlhá, ale veľmi kvalitná. Družstvo je pripravené a všetci veríme, že sa nám podarí obhájiť majstrovský titul,“ povedal hrajúci tréner a veľká osobnosť Záhorskej Bystrice Martin Kubovič a ku zajtrajšiemu súperovi dodal: „Na Skalicu sme sa nijako špeciálne nepripravovali. Chceme sa prezentovať svojou hrou, no v princípe musíme v každom zápase ísť za víťazstvom, pretože sme v úlohe favorita.“

 

Svoju premiéru zažijú v extralige hráči Spišskej Novej Vsi, ktorí cestujú na Oravu. Ich súperom bude Nižná, ktorá v predchádzajúcej sezóne zaznamenala najlepší výsledok a to konečné štvrté miesto. Zajtra sa taktiež odohrá klasické mestské derby v Košiciach, kde si skrížia hokejky bronzoví medailisti ATU a Florko.

 

V nedeľu už fanúšikovia navštívia šesť športových hál. Na programe je kompletné druhé kolo. Skalica hostí bratislavské Lido a Tsunami privíta v Stupave staronového účastníka extraligy FBC Predator Sabinov. Zaujímavé derby sa odohrá v košickej Multihale, kam pricestuje Mikuláš Prešov. Kvalitný florbal a dobrý náboj sľubuje zápolenie medzi 1. FBC Florbal Trenčín a Nižnou.

 

Do hlavného mesta vycestujú florbalisti trenčianskeho AS, ktorí zabojujú o body s iClinic. „Dobrý štart do súťaže je vždy dôležitý a my chceme v Bratislave zvíťaziť. Nemáme úplný prehľad do akej miery sa pozmenil káder Hurikánu, no odišla im veľká opora Peter Nehila, ktorý bude tomuto tímu celkom určite výrazne chýbať,“ povedal kapitán FBK AS Trenčín Juraj Matejka. Trenčanom bude celkom určite v novej sezóne chýbať brankár Dominik Turek, ktorý odišiel do Nižnej. „Turo je výborný gólman a jeho práca v bráne nám bude chýbať. Musím však podotknúť, že počas prípravy, ale aj na turnaji EuroFloorball Challenge, nás podržal a výborne zachytal Peter Melicher, ktorý Tureka úspešne nahradil,“ dodal Matejka. Program druhého kola uzavrie súboj FaBK ATU Košice a Spišskej Novej Vsi.

 

Program Extraligy mužov:

 

1. kolo – piatok 1. 9. 2017:

 

17.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FBC Young Arrows Spišská Nová Ves (MŠH, Školská, Tvrdošín)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – FK Florko Košice (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

18.00 hod – FBC Skalica – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH Sportcentrum Želva, Hodonínská, Dubňany, ČR)

 

2. kolo – nedeľa 3. 9. 2017:

 

11.00 hod – FBC Skalica – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH Sportcentrum Želva, Hodonínská, Dubňany, ČR)

13.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Predator Sabinov (ŠH ZŠ kpt. Nálepku, Školská, Stupava)

15.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – TJ A-FbO Nižná (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

16.00 hod – FbO Florko Košice – FBC Mikuláš Prešov (Multihala, Alejova, Košice)

17.00 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBK AS Trenčín (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.30 hod – FBC Young Arrows Spišská Nová Ves – FaBK ATU Košice (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

späť