V 2. kole ženskej extraligy dominovali domáce celky.

08.09.2013 21:34:10
Pruské, Nitra a Tvrdošín bez straty bodu na úvod sezóny. Hurikán Spišská Nová Ves a Modra na prvé dodové zápisy čakajú.

V nedeľu pokračovalo 2. Kolo ženskej extraligy.  Štyri zápasy rozdelené do popoludnia a dopoludnia priniesli jasnú dominanciu domácich celkov. Dnes domáce celky body nestrácali a tak hostia cestovali domov s prázdnymi rukami.


ŠK Slávia SPU DFA Nitra – VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava 6:3 (3:2, 0:1, 3:0)

 

Slavistky privítali na domácej pôde Hurikán. Domáci sa i dnes ujali pomerne rýchlo vedenia. Hurikán však kontroval a stav bol o chvíľu vyrovnaný. Oba celky sa vo výsledku naťahovali. Nitra mala však viacej šancí ma hokejkách, ktoré nedokázala využiť. Chlieb sa začal lámať v záverečnej tretine, kde Slavistky stiahli hru na dve päťky a začali sa presadzovať. Hurikán nedokázal odpovedať na domáce góly a tak po druhý raz v sezóne odchádza z ihriska súperov bez bodu. Nitra tak ako v minulej sezóne i teraz odštartovala víťazne a právom sa zaradila na čelo tabuľky


FBK Tvrdošín – FBC Mikuláš Prešov 8:5 (3:2, 4:1, 1:2)

 

Na orave domáci Tvrdošín hostil druhý východniarsky celok, tentoraz Prešov. Prešovčanky posilnené víťazstvom nad Nemšovou chceli bodovať i na Orave. Tvrdošín v prvej časti hry mál viacej loptičku na hokejkách, ale chýbala väčšia efektivita. V strednej časti hry sa domáci celok prebral a začal strieľať góly. Tvrdošín odskočil až na rozdiel piatich gólov. V záverečnej časti hry sa Prašov snažil s nepriaznivým výsledkom niečo spraviť. Vysunutá obrana Prešova robila domácim problémy, ale málo šancí na strelenie gólu Prešovu zamedzilo zisk ďalších bodov vonku. Tvrdošín má tak ako jeden z troch celkov dve víťazstvá v rade a plný bodový zisk.

 

ŠK 98 Pruské – FBC BlueBerries Modra 14:0 (6:0, 3:0, 5:0)

 

Pruské dnes privítalo na domácej pôde Modru. Domáci nastupovali opäť v zostave, ktorá nezodpovedala tomu najlepšiemu. Modra proti oslabenému úradujúcemu majstrovi nedokázala skórovať. Čo sa nepodarilo súperovi darilo sa domácim. Výrazné víťazstvo 14:0 je dobrou vizitkou pre trénera Gábora a jeho mladé zverenkyne, ktoré dnes nezaváhali. Pruské tak ako Nitra a Tvrdošín je bez straty bodu v čele tabuľky

 

NTS FK-ZŠ Nemšová – FBK Kométa Spišská Nová Ves 11:7 (3:2, 5:2, 3:3)

 

Na Považí privítali súpera, ktorého dokonale poznajú. Spišiačky to v zápase potvrdzovali, že na Nemšovú vedia, ale nestačilo to. Nemšová po včerajšej prehre dnes body stratiť nechcela a tak svoj výkon zo včera zlepšila. Spišská bola dnes viac ako rovnocenným súperom, ale góly rozhodli. Nemšová bola efektívnejším tímom, ktorý získal prvé tri body. Spišská si na prvé body musí počkať minimálne na domáce zápasy.

späť