V auguste spoznáme tretiu medzinárodnú dvojicu rozhodcov za Slovensko

15.06.2020 18:37:32
Komisia rozhodcov Medzinárodnej florbalovej federácie IFF pred nedávnom vyzvala jednotlivé členské zväzy aby za svoje krajiny nominovali medzinárodné rozhodcovské dvojice. Slovensko taktiež nezaostáva.

„V súčasnosti Komisia rozhodcov Slovenského zväzu florbalu nominuje naše dve dvojice rozhodcov s medzinárodnými skúsenosťami, ktorými sú už dobre známi Tomáš Beňo a Roman Sklenica, či Roman Cíbik a Michal Tomáš,“ ozrejmil predseda KRO SZFB Peter Zámečník.

 

Začiatkom augusta však pravdepodobne pribudne aj tretí rozhodcovský pár do medzinárodnej rodiny. „Podľa všetkého sa počas medzinárodného turnaja Czech open, ktorý sa uskutoční začiatkom augusta v Prahe, rozhodne aj o tretej slovenskej dvojici. Tretí pár tak získa v rámci projektu development group štatút medzinárodných rozhodcov IFF, čo je nateraz náš strop, pretože počet arbitrov je obmedzený,“ dodáva predseda KRO.

 

Stať sa medzinárodným rozhodcom nemôžete z noci do rána a táto funkcia má svoju postupnosť. „Podmienkou je pravidelné rozhodovanie zápasov najvyššej slovenskej súťaže a taktiež jazykové znalosti. Proces výberu je taký, že sú rozhodcovia sledovaní v rámci letných medzinárodných turnajov ako Czech open, Slovak floorball cup, či v minulosti Ukraina open a tam sú vedení k tomu, aby sa vyvarovali chýb, ktoré robia a osvojili si medzinárodné štandardy,“ vysvetľuje Zámečník, ktorý je jediným slovenským observerom IFF, čo vysvetľuje slovami: „Čo sa týka observerov, tak ja som jediným v IFF a pôsobím v rámci developmnet group ako jeden z dvoch observerov zodpovedných za túto skupinu.“

 

AUTIOR a FOTO: Miroslav HÝLEK

späť