V boji o miestenky do play off prituhuje

08.01.2016 17:30:19
Počas víkendu sú na programe ďalšie dve kolá Extraligy mužov. Bojuje sa ešte o dvadsaťjeden bodov, čo je maximum, ktoré môže získať tím, ktorý vyhrá všetkých sedem zostávajúcich súbojov v riadnom hracom čase základnej časti súťaže.

Pozornosť sa bude sústrediť najmä na Nižnú, Hurikán a Salming Trenčín. Tieto tímy sa s najväčšou pravdepodobnosťou športovo pobijú o dve miestenky do play off. Už dnes od 19.00 M-Šport Salming Team Trenčín hostí nováčika FBC Skalica. Záhoráci sú namočení do záchranárskych prác a majú prakticky tri možnosti. Obsadiť desiatu priečku, ktorá znamená záchranu extraligovej príslušnosti, alebo predposledné jedenáste miesto a to znamená baráž a posledné dvanáste zasa „čierneho Petra“ v podobe zostupu do prvej ligy. Salming v nedeľu cestuje do Stupavy a tá potrebuje body ako soľ. Bratislavský Hurikán má výhodu domáceho prostredia a zajtra privíta Sabinov a o deň neskôr Mikuláš Prešov. Najnáročnejšiu situáciu majú Oravčania z Nižnej, ktorí cestujú na dvojzápas do Košíc. Najprv ich preverí ATU a potom aj Florko.

 

Rovnako do Košíc cestujú aj úradujúci majstri – žilinské „Kobylky.“ Žilinčania už finišujú s budovaním zostavy do play off. Koncom roka sa im do tímu vrátil Marián Galovič a do bránky sa opäť postaví Rudolf Turiak, ktorý pôsobil v Bulldogs Brno. Bratislavské ŠK Lido zažíva príjemnejšie starosti a v súčasnosti bojuje o prvú štvorku a výhodnú pozíciu do play off. „Liďáci“ majú rovnakých súperov ako Hurikán a teda si zahrajú proti Prešovu a Sabinovu.

 

FBC Trenčín preverí zajtra doma poslednú Tsunami Záhorkú Bystricu a v nedeľu cestuje do Hodonína na súboj proti Skalici.

 

Program zápasov Extraligy mužov:

 

Predohrávka 16. kola – piatok 8. 1. 2016:

 

19.00 – M-Šport Salming Team Trenčín – FBC Skalica (Športové centrum M-Šport, Ostrov 363, Trenčín - Zamarovce)

 

16. kolo – sobota 9. 1. 2016:

 

13.45 – ŠK Lido Prírodovedec – FBC Mikuláš Prešov (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

14.30 – VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava – FbC Predator Sabinov (ŠH FTVŠ – profesora Rovného, Nábrežie L. Svobodu 9, Bratislava)

17.00 – ATU Košice – TJ A-FbO Nižná (ŠH SOŠ, Ostrovského 1, Košice)

17.00 – ŠK 1. FBC Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (MŠH Na Sihoti, Mládežnícka, Trenčín)

19.00 – FbO Florko Košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina (Multihala, Alejova 2, Košice)

 

17. kolo – nedeľa 10. 1. 2016:

 

10.00 – Tsunami Záhorská Bystrica – M-Šport Salming Team Trenčín (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská 2, Stupava)

11.00 – ATU Košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina (ŠH SOŠ, Ostrovského 1, Košice)

11.00 – VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava – FBC Mikuláš Prešov (ŠH FTVŠ – profesora Rovného, Nábrežie L. Svobodu 9, Bratislava)

13.45 – ŠK Lido Prírodovedec – FbC Predator Sabinov (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

15.00 – FbO Florko Košice – TJ A-FbO Nižná (Multihala, Alejova 2, Košice)

15.00 – FBC Skalica – ŠK 1. FBC Trenčín (TEZA Hodonín, Lipová alej 4110/23, Hodonín, ČR)

späť