V boji o pozície play-off prituhuje, Košičania sa chystajú „zložiť“ Trnavu

10.01.2020 13:55:26
Už len sedem ligových kôl zostáva do konca základnej časti prvej ligy mužov. Dve z nich sú na programe už počas nasledujúceho víkendu. Na konečné víťazstvo majú poriadne našliapnuté hráči Trnavy a keď uspejú doma proti druhému Žltému Snehu Košice, budú veľmi blízko. Situácia okolo ôsmeho miesta je však ešte poriadne zamotaná. Od piateho miesta po jedenáste sa ešte bude tuho bojovať o účasť v play-off a taktiež o záchranu.

Zrejme kľúčový duel o prvú pozíciu tabuľky sa odohrá už zajtra a stretnú sa v ňom domáci Trnavčania, ktorí hostia druhý košický Žltý Sneh. Východniari sa netaja skutočnosťou, že by chceli byť prvým tímom aktuálnej sezóny, ktorý zdolá doposiaľ neporazenú Trnavu. „Na súboj s  Trnavou u nich doma máme len tie najkrajšie spomienky, keďže sme tam už dávnejšie oslavovali postup do extraligy. Avšak zápasy s Trnavou sú stále náročné, či hráme doma alebo vonku. Tešíme sa však na nich a budeme sa snažiť byť prvým tímom v tejto sezóne, ktorý ich porazí. Ak podáme dobrý výkon je to určite v našich silách. Hurikán má v poslednom čase lepšie výsledky ale určite pôjdeme do zápasu ako favoriti, no podceňovať ich neplánujeme,“ povedal kapitán Žltého Snehu Košice Roman Čepel.

 

Tretia Detva môže využiť prípadné zaváhanie lídrov na dotiahnutie sa k nim. Na to však potrebuje dve víťazstvá na ihriskách Sabinova a Raptors. „Ako v každom zápase aj v týchto nadchádzajúcich chceme spraviť všetko preto, aby sme boli úspešní. Bude to náročné, súperi majú svoju kvalitu a nám bude veľa chalanov chýbať. To bude náš najväčší problém, ale aj napriek tomu verím, že budeme úspešní a nejaké body získame,“ povedal kapitán Detvy Martin Chamula.

 

Florbalisti Dubnice nad Váhom v posledných piatich zápasoch len jeden raz zvíťazili a raz remizovali a tak klesli na priebežné štvrté miesto. V nasledujúcich dvoch domácich dueloch chcú však bodovať naplno. Stretnú sa proti Čadci a Žiline. „V posledných zápasoch sme prestali hrať to, čo nám fungovalo počas prvej polovice základnej časti a to je pevná obrana. Zdá sa mi, že sme aj stratili chuť po víťazstvách. Dúfame, že to bolo spôsobené iba dlhodobou absenciou domácich zápasov pred vlastnými fanúšikmi a tento víkend to napravíme. Lídri nám trocha utiekli ale aj ich čakajú ešte ťažké zápasy, čiže sa nebojím, že by ušli príliš ďaleko. Skôr sa teraz musíme sústrediť na to aby sme si udržali štvrtú priečku, pretože Partizánske nám už dupe na päty. Čo sa týka zápasov s Čadcou a Žilinou, musíme potvrdiť, že sme lepší tím. V prvých vzájomných dueloch sme neukázali čo je v nás. Naopak súperi ukázali, že pokiaľ sa nesústredíme na sto percent, vedia uchmatnúť body. Pevne verím, že sa ukáže naše domáce prostredie, v ktorom sme ešte neprehrali a dáme fanúšikom opäť dôvod pre radosť,“ skonštatoval hráč Dubnice nad Váhom Peter Blažej.

 

Po troch prehrách by konečne radi zvíťazili hráči bratislavského Hurikánu, no nebudú to mať vôbec jednoduché. Do hlavného mesta za nimi zavíta Prešov a Žltý Sneh. Ambiciózne Partizánske bude bojovať o body s Raptorsom a proti Sabinovu. „Žochári“ z Topoľčian majú doma rovnakých súperov ako Dubnica, čiže sa stretnú proti Žiline a Čadci.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

16. kolo – sobota 11. 1. 2020:

 

16.45 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK Floorball ACADEMY Prešov (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – Devils Čadca (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

18.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline (ŠH Pílska, Topoľčany)

18.00 hod – FBK RAptORs – FBK Harvard Partizánske (ŠH ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

18.00 hod – FbC Predator Sabinov – DTF team Detva Joxers (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

19.00 hod – FBC 11 Trnava – Žltý Sneh Košice (MŠH, Rybníková, Trnava)

 

17. kolo – nedeľa 12. 1. 2020:

 

14.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

14.00 hod – FbC Predator Sabinov – FBK Harvard Partizánske (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

14.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – Devils Čadca (ŠH Pílska, Topoľčany)

15.00 hod – FBC 11 Trnava – ŠK Floorball ACADEMY Prešov (ŠH OA, Kukučínova, Sereď)

15.15 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – Žltý Sneh Košice (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

16.00 hod – FBK RAptORs – DTF team Detva Joxers (ŠH ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

 

ZDROJ FOTO: www.kosiceonline.sk

späť