V boji o prvé miesto úspešnejší Prešov

17.12.2019 11:54:56
Prvá liga žien pokračovala súbojmi jedenásteho a dvanásteho kola. Ťahákom víkendu bol súboj domáceho Prešova s bratislavským Snipers, kde sa rozhodovalo o prvom mieste tabuľky. Duel napokon zvládli úspešnejšie Východniarky, ktoré zvíťazili 5:2. Dva body po remíze 6:6 stratila tretia Rimavská Sobota na Orave v Mútnom.

Víťazstvo Prešova nad Snipers upevnilo líderskú pozíciu Východniarok, čo potvrdili aj v nedeľu výhrou 14:1 nad béčkom Hurikánu Bratislava. „Do zápasu proti Snipers sme nastúpili s rešpektom, hralo sa o čelo tabuľky. Prvá tretina bola vyrovnaná s množstvom nevyužitých šancí. Súboj sme rozhodli v druhej tretine, keď sme odskočili súperovi na rozdiel štyroch gólov. V záverečnej časti sme už iba kontrolovali výsledok. Dievčatám ďakujem za bojovnosť, disciplínu a výbornú kolektívnu hru. Zápas s Hurikánom sme začali vlažne a rozbiehali sme sa pomaly. Až v tretej tretine sme ukázali svoju tvár a v priebehu sto sekúnd sme dali štyri góly a zápas sme vyhrali s pekným skóre. Dievčatám ďakujem za bojovný a zodpovedný výkon,“ povedal tréner Prešova František Höger.

 

Snipers po prehre v Prešove dokázal zvíťaziť v metropole Východu v pomere 5:1 nad domácou Cassoviou Velesis. „V oboch víkendových zápasoch sme podali bojovný výkon a myslím, že sme odovzdali svoje maximum. Na Prešov to bohužiaľ nestačilo a individuálna vyspelosť a skúsenosti Prešovčaniek rozhodli. Myslím si však, že to bol jeden z najflorbalovejších zápasov, ktoré sa v lige odohrali s množstvom šancí na oboch stranách. V nedeľu sme mali na ešte oklieštenejšiu zostavu ako sme mali v Prešove a o to viac ma teší, že sme duel zvládli a mali ho pod kontrolou od začiatku až do konca,“ zhodnotil tréner bratislavského Snipers Vladimír Roziak.

 

B-tím Kysučaniek postupne stúpa v tabuľke nahor, pretože ich občas posilnia hráčky extraligového áčka. Tentoraz sa Kysučanky tešili z víťazstva 8:2 v Čadci. „Víkendový súboj s Čadcou bol asi ako väčšina zápasov v prvej lige. Nám ide hlavne o to aby dievčatá, ktoré majú menej skúseností, ich v takýchto dueloch načerpali. Pretože na tréningoch sa nedá spraviť atmosféra zápasu a je to predsa len vo viacerých veciach iné. My, dievčatá z áčka, chodíme iba ako výpomoc a asi ako príklad. Osobne sa mi nehralo veľmi dobre. Uchádzali mi lopty, ktoré bežne chytám a robím z toho nejaké akcie. A celkovo sa mi veľmi nechcelo hrať ale svetový šampionát ma trochu naladil,“ povedala hráčka Kysuckého Nového Mesta Klára Hlávková, ktorá až piatimi presnými zásahmi pomohla Kysučankám v výhre 8:2. „Tých päť gólov nebola len moja zásluha. Pred každým totiž musí vzniknúť nejaká akcia, z ktorej ten gól padne. Čiže to bol len výsledok kolektívnej práce a ja som bola iba zakončovateľ,“ doplnila Hlávková.

 

Na Orave sa zrodili dve rovnaké remízy 6:6. Hráčky Mútneho najskôr remizovali s Rimavskou Sobotou a na druhý deň aj s Duklou Banská Bystrica.

 

Výsledky zápasov prvej ligy žien:

 

11. kolo – sobota 14. 12. 2019:

 

Cassovia Velesis Košice – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ 6:8 (2:2, 1:3, 3:3)

FBC A4ka Mikuláš Prešov – Snipers Bratislava 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)

JSC Wild Girls Čadca – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ 2:8 (0:2, 2:1, 0:5)

TJ FBK Hornets Mútne – FBC Slovan Rimavská Sobota 6:6 (4:3, 2:2, 0:1)

 

12. kolo – nedeľa 15. 12. 2019:

 

TJ FBK Hornets Mútne – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 6:6 (5:2, 1:4, 0:0)

Cassovia Velesis Košice – Snipers Bratislava 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)

FBC A4ka Mikuláš Prešov – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ 14:1 (2:1, 3:0, 9:0)

Aktuálna tabuľka po 12. kole:

 

ZDROJ FOTO: Miroslav HÝLEK

späť