V boji o titul už len štyri družstvá

20.03.2015 22:13:19
Play off mužskej Salming Extraligy je v plnom prúde. Čakajú nás semifinálové zápolenia štyroch postupujúcich medzi ktorými je jeden neočakávaný účastník – FBC Mikuláš Prešov.

 

Prvou semifinálovou dvojicou je žilinský Grasshoppers a prešovský Mikuláš. Žilinčania si po vyradení lídra ŠK 1. FBC Trenčín vyberali súpera a boli touto skutočnosťou trochu zaskočení. Napokon sa rozhodli pre premožiteľa Trenčanov – Prešov. V základnej skupine sa z víťazstiev 16:4 a 6:4 tešili „Kobylky“. Je pravdepodobné, že sa podobný „kúsok“ Východniarom už nepodarí. Sezóna je dlhá a náročná. Prešovčania nedisponujú širokým kádrom, čo sa môže prejaviť na predvedenej hre. Navyše majú hráči Mikuláša o dva ťažké zápasy v nohách naviac. Uvidíme, čo dokáže vymyslieť „družina“ okolo Martina Sikorjaka. Žilina má väčšie šance uspieť. Zverenci trénera Tomáša Hrnčiara podávajú počas celej sezóny stabilné výkony. Vo štvrťfinále si poradili s M-Šport Salming Team Trenčín 3:0 na zápasy.

 

 

Druhý semifinálový súboj sľubuje drámu, ktorá sa celkom reálne môže skončiť až piatym zápasom. Proti sebe nastúpia Tsunami Stupava a ATU Košice. Stupavčania sú rozbehnutí. Dokázali vyradiť úradujúceho majstra FbO Florko Košice 3:1 na zápasy a čaká ich druhý košický tím. ATU vyradilo bratislavský Hurikán rovnako 3:1 na zápasy. Vzájomné súboje tohtoročných semifinalistov sa v základnej časti skončili jedným víťazstvom na každej strane. Stupava je v domácom prostredí silná a teraz sa ukázalo ako bol dôležitý boj o tretie miesto. Stretávajú sa dva vekovo mladé tímy, ktoré preferujú technický florbal, čiže môžeme očakávať vyrovnané a florbalovo pohľadné súboje.

 

ZDROJ FOTO: facebook ATU Košice

 

späť