V boji o výhodnejšiu barážovú pozíciu sa zrodila remíza

16.01.2019 13:10:31
Prvá liga žien má za sebou ďalšie zápolenia a v nich sa sústredila pozornosť na priamy súboj dvoch ašpirantov na barážové pozície v boji o postup do extraligy. Zápas medzi bratislavským Lidom a Harvardom Partizánske sa skončil napokon remízou 5:5. Florpédo je stále bez bodu na poslednom mieste, pretože prehralo doma s Partizánskym 6:11.

Partizánske je v súčasnosti na druhom mieste tabuľky s náskokom troch bodov pred tretím Lidom. Keďže B-družstvá nemôžu postúpiť do extraligy, bezkonkurenčne prvá Nemšová a štvrté Kysučanky nemôžu hrať baráž a tak sa vo zvyšných zápasoch pobijú o dve miestenky Lido, Partizánske a 1. FBC Florbal Trenčín.

Počas víkendu trochu prekvapila Čadca, ktorá v sobotu potrápila Mútne a prehrala len tesne 5:6, no dievčatá si to vynahradili na druhý deň v Badíne, kde zdolali Banskú Bystricu 4:3. Bystričanky nemali šťastný dvojzápas a ešte v sobotu podľahli Kysučankám 8:10. „V oboch zápasoch sme zlyhali herne a taktiež aj v koncovke. Proti béčku Kysuckého Nového Mesta nám úplne ušiel začiatok, keď sme prehrávali po piatich minútach už 0:4... Hru sme postupne vyrovnali a druhú tretinu aj vyhrali. Na zvrat v zápase však už bolo neskoro. Čadca dobre bránila a čakala na rýchle protiútoky, Tri góly sme si do vlastnej brány vyrobili sami. Hru sme mali pod kontrolou. Bývajú však aj takéto zbabrané súboje. Verím, že to baby nakopne do tých ďalších. Náš cieľ plníme, sme v strede tabuľky a chceme si udržať siedmu pozíciu, ak to bude lepšie, budeme radi,“ povedal tréner Banskej Bystrice Zdenko Babík.

Florpédo je naďalej bez bodu posledné, pretože v jedinom súboji víkendu prehralo doma s Partizánskym 6:11. Jediný súboj odohrali aj Košice, ktoré prehrali s béčkom Nemšovej 5:11. Svoj druhý zápas s Trenčínom odložili na žiadosť hosťujúceho družstva.

Výsledky zápasov prvej ligy žien:

13. kolo – sobota 12. 1. 2019:

ŠK Lido Prírodovedec – FBK Harvard Partizánske 5:5 (2:2, 1:2, 2:1)

TJ FBK Hornets Mútne – JSC – Wild Girls Čadca 6:5 (0:1, 3:3, 3:1)

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ 8:10 (1:5, 4:2, 3:3)

Zápas Cassovia Velesis Košice – 1. FBC Florbal Trenčín odložili.

14. kolo – nedeľa 13. 1. 2019:

TJ FBK Hornets Mútne – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ 2:9 (1:3, 0:3, 1:3)

Cassovia Velesis Košice – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ 5:11 (1:8, 2:2, 2:1)

FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava – FBK Harvard Partizánske 6:11 (1:4, 4:4, 1:3)

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – JSC – Wild Girls Čadca 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)