V Bratislave viac ako hra, zaujali rozhodcovia...

18.11.2014 09:38:32
Extraliga juniorov rozbehla boje o majstra ale aj o záchranu. Plný bodový zisk zaznamenali tímy, ktoré hrali v skupine stredo-západ.

ŠK 1. FBC Trenčín vyhral v sobotu v Bratislave nad Snipers vysoko 11:1 a včera si poradil aj so Tsunami Záhorská Bystrica víťazstvom 15:8.

 

Úradujúci majstri FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina rovnako zdolali Záhorákov 8:5 a včera aj Snipers 12:4. „Boli to dva rozdielne zápasy. Záhorská Bystrica je podstatne silnejším tímom ako Snipers. Súboja so Záhorákmi sme sa trochu obávali, pretože nám chýbalo viacero hráčov základnej zostavy. Podľa toho vyzerala prvá tretina, po ktorej sme prehrávali 1:3. Po korekciách v zostave sa nám nakoniec podarilo zápas otočiť a doviesť do víťazného konca, čo nás samozrejme teší,“ povedal tréner Žiliny Tomáš Hrnčiar. Snipers však „Kobylkám“, aspoň podľa konečného skóre, väčšie problémy nenarobil. „Bratislavčania sa v zápase spoliehali predovšetkým na obranu a brejkové situácie, čo im takmer do polovice stretnutia vychádzalo. Keď sa nám podarilo gólovo odskočiť súper otvoril obranu čo sme my strelecky využili,“ doplnil kouč majstrovskej Žiliny.

 

Vo východniarskom derby medzi ATU Košice a FBC Mikuláš Prešov sa aj po tretí raz v sezóne tešili z víťazstva Košičania, ktorí vyhrali 9:3.

 

V skupine o záchranu sa odohrali tiež zaujímavé stretnutia. Bratislavský Hurikán vyhral v oboch svojich zápasoch a dostal sa na čelo tabuľky. V sobotu vyhrali vysokoškoláci v Nitre 7:3 a včera v domácom prostredí porazili Púchov 16:9. Spišská Nová Ves dokázala zdolať košické Florko na jeho ihrisku 13:7. V podvečer sa odohral súboj domáceho FbO Florpédo Bratislava a ŠK Slávia SPU DFA Nitra. Bratislavský nováčik extraligy síce prehrával 0:2, no dokázal zápas otočiť a napokon sa tešil z víťazstva 6:4. „Historicky prvá súťažná výhra nás samozrejme teší, no čaká nás ešte veľa práce. Naši zverenci nehrali svoj najlepší zápas, no paradoxne ho vyhrali. Teší nás, že sa ani za nepriaznivého stavu nevzdali a bojovali. Za odmenu si mohli vychutnať aký je to pocit, keď sa vyhrá majstrovský zápas. Veľmi nás podržal aj brankár Samo Benko, ktorý chytá vynikajúco,“ povedal po zápase tréner Peter Pavlovský.

 

Tréner Nitry Maroš Migo mal na lavičke nízky počet hráčov. „Oba víkendové súboje sme odohrali so siedmimi respektíve ôsmimi hráčmi. Z toho vyplýva, že sme radi, že sme to vôbec zvládli absolvovať. Predvedená hra nebola zlá, no chýbal nám základ tímu.“

 

Stretnutie Púchov – Florpédo Bratislava odložili na sobotu 22. novembra 2014.

späť