V druhej polovici tabuľky je poriadna tlačenica, kto vyťaží ďalšie body?

07.02.2020 11:27:22
Základná časť prvej ligy mužov postupne finišuje a počas nasledujúceho víkendu sú na programe zápasy 19. a 20. kola, ktoré môžu veľa napovedať, kto sa dostane do prvej osmičky, či kto obsadí prvé miesto. Najmä druhá polovica tabuľky je poriadne „našliapaná“ a ide v nej o veľa. Posledné dva tímy súťaže zostupujú a zatiaľ je jasné, že to bude Juventa Žilina. Do regionálnej druhej ligy však teoreticky ešte môžu spadnúť aj siedme Topoľčany.

Lídrom súťaže s náskokom štyroch bodov je Trnava, ktorá vycestuje na ihriská súperov. Zajtra sa predstavia v Rabči kde miestny Raptors bojuje o prvú osmičku. V nedeľu si Trnava zahrá v Košiciach proti Sabinovu, ktorý taktiež živí nádej na play-off.

 

Druhý Žltý Sneh Košice bude čakať na zaváhanie Trnavy, no taktiež potrebuje zdolať Čadcu na ich ihrisku. Devils je rovnako v hre o prvú osmičku. Na druhý deň sa Východniari presunú do Žiliny, ktorej osud je už spečatený. „Pri pohľade na tabuľku to vyzerá, že sme jednoznačným favoritom, ale už nie jeden zápas, či už my alebo iné tímy, sme sa presvedčili, že vo florbale je každý súboj iný a začína sa vždy od skóre 0:0. Žilina je síce posledná ale zápas u nás ukázal, že to vôbec nič neznamená a vedia potrápiť aj skúsenejšie mužstvá. S Čadcou čakáme náročný duel keďže bojujú o účasť play-off a doma určite nebudú chcieť dať svoju kožu zadarmo,“ povedal hráč Žltého Snehu Košice Tomáš Weiss a na otázku, či čakajú Košičania na prípadné zaváhanie prvej Trnavy odpovedal: „Minulú sezónu sme skončili prví po základnej časti a nedostali sme sa ani do finále, takže ak by som mal odpovedať za celú kabínu, tak s určitosťou môžem povedať, že radšej by sme skončili na druhom mieste alebo tretí po základnej časti a na konci sa tešili z celkového prvenstva.“

 

Cieľom Partizánskeho je pozícia v prvej štvorke, ktorú už mohli mať hráči Harvardu istú, no až v piatich zápasoch stratili body po remízach a tak sú na aktuálnom piatom mieste tabuľky. Budú mať však výhodu domáceho prostredia proti Dubnici aj Topoľčanom. „Nemáme o čom premýšľať a polemizovať, aj keď súperi sú kvalitní, do víkendu ideme s cieľom získať obe víťazstvá. Keďže na začiatku súťaže sme si stanovili cieľ dostať sa do prvej štvorky, tak už nemôžme zaváhať. Verím, že po dlhšej pauze nám bude florbal chutiť a chalani dajú do toho všetko. Aj keď je liga na konci veľmi zamotaná, budeme sa ju snažiť zamotať ešte viac,“ povedal kouč Harvardu Partizánske Štefan Rajčan.

 

Hurikán zo začiatku sezóny nevyzeral na tom úplne dobre, no koncoročná séria piatich víťazstiev im dopomohla k tomu, že ešte živia nádej na prvú osmičku. Stretnú sa však s priamymi konkurentmi a ešte k tomu na ich palubovkách. Bratislavčania sa predstavia v Košiciach proti Sabinovu a o body zabojujú aj v Rabči proti Raptors. „Čakajú nás kľúčové zápasy, ktoré budú určite extrémne náročné. Jednak máme pred sebou dlhú cestu a určite aj obaja naši súperi budú rovnako chcieť vybojovať víťazstvo. Napriek tomu, že nevycestujeme v plnej sile, verím, že sa nám v oboch stretnutiach podarí uspieť a získať veľmi dôležité body,“ povedal tréner bratislavského Hurikánu Michal Bortlík.

 

Pozíciu v prvej štvorke si budú chcieť udržať aj hráči Detvy, ktorí doma hostia „Žochárov“ z Topoľčian a Dubnicu nad Váhom.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

19. kolo – sobota 8. 2. 2020:

 

14.00 hod – FBK RAptORs – FBC 11 Trnava (ŠH ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

14.00 hod – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – ŠK Floorball ACADEMY Prešov (ŠH V. Javorku, Žilina)

15.00 hod – FbC Predator Sabinov – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (Multihala, Alejova, Košice)

16.00 hod – Devils Čadca – Žltý Sneh Košice (MŠH PRATEX, A. Hlinku, Čadca)

17.00 hod – FBK Harvard Partizánske – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom (MŠH, Februárová, Partizánske)

17.30 hod – DTF team Detva Joxers – FbO Žochár Topoľčany (MŠH, Štúrová, Detva)

 

20. kolo – nedeľa 9. 2. 2020:

 

10.00 hod – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – Žltý Sneh Košice (ŠH V. Javorku, Žilina)

12.00 hod – FBK Harvard Partizánske – FbO Žochár Topoľčany (MŠH, Februárová, Partizánske)

13.00 hod – FbC Predator Sabinov – FBC 11 Trnava (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

14.00 hod – Devils Čadca – ŠK Floorball ACADEMY Prešov (MŠH PRATEX, A. Hlinku, Čadca)

16.00 hod – DTF team Detva Joxers – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom (MŠH, Štúrová, Detva)

16.00 hod – FBK RAptORs – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (ŠH ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

 

ZDROJ FOTO: Miroslav HÝLEK

späť