V extralige mužov je zatiaľ všetko otvorené

05.04.2019 20:39:57
Semifinálové série najvyššej celoštátnej súťaže extraligy mužov sú maximálne vyrovnané a počas nasledujúceho víkendu nemá žiadne družstvo bližšie k postupu do finále. Jedinou výhodou košického ATU v súboji proti Tsunami a trenčianskeho AS proti Nižnej bude výhoda dvoch zápasov na domácom ihrisku.

Obhajcovia titulu začali sériu v Bratislave dobre a zdolali ATU jednoznačne 11:5. V odvete v Stupave však Záhorskú Bystricu Východniari zaskočili a vyhrali 7:3. „So ziskom jedného zápasu na západe čiastočná spokojnosť je, no v žiadnom prípade sa nesmie opakovať výkon z predchádzajúcej soboty. Myslím, že máme na to aby sme ukončili sériu doma, no musíme podať poriadny výkon. Na domáce zápasy nastúpime v „plnke“, pretože sme všetci po zdravotnej stránke v poriadku,“ povedal hráč košického ATU Michal Kročko.

 

Aj napriek jednému domácemu zaváhaniu sa na pokračovanie série v metropole Východu hráči Tsunami tešia. „Atmosféra v tíme je výborná a na zápasy sa tešíme. Séria s ATU je veľmi vyrovnaná a napínavá. Momentálne je našim cieľom jednoznačne zajtrajší zápas, ktorý chceme vyhrať. Je to dôležitý súboj a úspech v ňom by bol pre nás veľkou výhodou. Ideme krok po kroku. Obdobie medzi zápasmi sme využili najmä na taktickú a hernú prípravu na súpera. Tréningy boli vo výbornom tempe a inak to nesmie byť ani cez víkend. ATU je veľmi vyspelý tím, takže taktická pripravenosť bude zohrávať dôležitú rolu aj pri konečnom výsledku,“ prezradil hráč Tsunami Záhorskej Bystrice Oliver Kubaský.

 

Aj druhá semifinálová séria je vyrovnaná. Rovnako sa úvodný zápas vydaril favoritovi, ktorým Nižná v konfrontácii s AS Trenčín je. Oravčania sa v úvodnom dueli série tešili z víťazstva 5:3. Na druhý deň ich však Trenčania zaskočili a rovnakým výsledkom prehru odplatili. „S jednou výhrou na Orave sme spokojní, taký bol cieľ a to sme splnili. Doma sme silnejší, zvyknutí na povrch a zázemie. Počítame so silnou podporou od fanúšikov, takže by sme sériu doma radi pred nimi ukončili. Tento týždeň sme hlavne regenerovali a tréning bol len jeden, ľahký a taktický. Ja osobne som navštívil doktora a fyzioterapeuta. Do zápasov ma ešte nepustia, pretože som si z Oravy priniesol nepríjemne vykĺbený prst a mám dlahu. Nálada v tíme je ale bojovná! Všetci veríme v postup. S príchodom Tomáša Kafku do tímu sa rozšírila naša taktická príprava a zameriavame sa viac na niektoré detaily, ktoré veríme, že naklonia misky váh na našu stranu. Vieme, že play-off je o detailoch a hlavne o obrane, ktorá nám zatiaľ vychádza skvele,“ povedal hráč FBK AS Trenčín Peter Klapita.

 

V opačnej situácii než Klapita je najproduktívnejší hráč extraligy z družstva Nižnej Peter Nehila: „Po nútenej pauze pravdepodobne počas víkendu zasiahnem do hry. Ešte však neviem, či to bude na celé zápasy. Pokiaľ sa náš tím v Trenčíne bude vyvarovať individuálnych chýb a všetci podáme  stopercentný výkon, tak si myslím, že máme individuálne o niečo navrch. Verím, že po víkende budeme šťastnejší. Rozhodujúci ale bude každý súboj o loptičku.“

 

Program semifinálových zápasov extraligy mužov:

 

3. Semifinále – sobota 6. 4. 2019:

 

15.00 hod – FaBK ATU Košice – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

18.00 hod – FBK AS Trenčín – TJ A-FbO Nižná (Športové centrum M-šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

 

4. Semifinále – nedeľa 7. 4. 2019:

 

14.00 hod – FaBK ATU Košice – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

16.00 hod – FBK AS Trenčín – TJ A-FbO Nižná (Športové centrum M-šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

 

ZDROJ FOTO: Jozef LEPÁČEK

späť