V kádri mužov ATU Košice tradične nastanú zmeny

09.06.2020 17:33:48
Hráči FaBK ATU Košice obsadili v sezóne 2019/2020 v základnej časti extraligy mužov šieste miesto. Plánovali ho vylepšiť v play-off, kde bolo už v štvrťfinále naplánované prestížne meranie síl s mestským rivalom FK Florko Košice, ktoré sa na smútok florbalových priaznivcov v metropole východu neuskutočnilo. Predčasne ukončený ročník zhodnotil predseda ATU Košice Juraj Dudovič.

„Nedokončenú sezónu hodnotím ako veľmi vyrovnanú, zápasy play-off by boli pre divákov určite zaujímavé. Situáciu, ktorá nastala, nemohol nikto čakať, no nedalo sa robiť nič iné, ako ročník ukončiť, keďže to postihlo skoro všetkých,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) Juraj Dudovič.

 

Čo ho v ročníku najviac sklamalo a naopak potešilo? „Tešili sme sa na nový projekt zo strany zväzu. Mám na mysli priame prenosy vybraných zápasov, ktoré by sa hrali na ‚Gerflore‘, čím by sa florbal opäť posunul, čo sa týka sledovanosti a pozornosti médií. Sklamalo ma to, že nám to spolu s extraligovými klubmi a v spolupráci so zväzom nevyšlo,“ uviedol zakladateľ ATU. V sezóne 2020/2021 sa vybrané stretnutia extraligy mužov budú vysielať prostredníctvom huste.tv.

 

Florbalový život sa po odmlke pomaly vracia do starých koľají a inak to nie je ani v tíme deväťnásobného medailistu mužskej najvyššej súťaže. „Sezónu plánujeme oživiť v prvej polovici júna pre všetky kategórie,“ prezradil otec elitného slovenského reprezentanta Michala Dudoviča.

 

Tréner ATU Košice Peter Vrba už teraz vie, že v budúcom ročníku bude pracovať s obmeneným mužstvom. Počíta sa aj s posilou silného kalibru. „Zmeny v kádri náš klub zaznamenáva každú sezónu, takže opäť nám budú chýbať hráči, ktorí už majú s florbalom skúsenosti, avšak veríme, že z radov mladých hráčov tento deficit vhodne doplníme. Počítame aj s príchodom Lukáša Řezaninu a určite bude prínosom pre úroveň našej ligy,“ uzavrel Juraj Dudovič.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Miroslav HÝLEK

späť