V „ľadovom kráľovstve“ zamrzli Východniari

03.04.2017 14:10:37
Finálová séria extraligy juniorov bude mať piate pokračovanie. Rozhodli o tom dva zápasy v Žiline, v ktorých nad majstrami z ATU Košice uspeli domáce „Kobylky“ a po dvoch výhrach o jeden gól, vyrovnali stav série na 2:2.

V úvodnom súboji mali lepší štart domáci hráči, ktorí sa ujali vedenia, no košickí majstri nepriaznivý stav z 0:2 dotiahli na remízu. V poslednej minúte zápasu však pre prílišnú snahu rozhodnúť, Košičania prepadli a inkasovali rozhodujúci gól z hokejky Michala Miškeho, ktorý hral vo výbornej forme. „Čo sa týka výkonu mojich hráčov, musím sklamane povedať, že sme mali smolu a nedokázali sme sa presadiť v koncovke, čo nakoniec rozhodlo aj celý zápas. S čím som viac nebol spokojný, bola organizačná stránka. V hale, v ktorej sme hrali v Žiline, ani z ďaleka nebola požadovaná teplota šestnásť stupňov, čo je proti pravidlám. Ďalej to bolo vyjadrenie, že usporiadateľ nemá loptičky k zápasu v bielej farbe, aké sú predpísané a hralo sa s červenými na čo sa mi ešte pred zápasom sťažoval jeden z mojich brankárov. Okomentoval by som to výstižne, že si usporiadateľ urobil „prvý apríl." Ak je toto úroveň, na ktorú sa zmôže tím, ktorý pravidelne hráva finále, buď v extralige juniorov, alebo mužov, tak to inak ako úbohosť nemôžem popísať...,“ skonštatoval po prvom zápase tréner FK ATU Michal Kročko. Je potrebné poznamenať, že ak sa nehralo resp. nedohral zápas v Dubnici nad Váhom počas súboja ženskej extraligy medzi Pruským a Prešovom, nemalo by sa hrať ani v tomto prípade. Chybu však spravili aj hostia, či rozhodcovia, ktorí neprotestovali... Žiliny je nám ľúto a vieme aké majú v tomto meste podmienky pre halové športy, no na finále celoštátnej súťaže bolo a je potrebné zabezpečiť kultúrnejšie prostredie než je schátraná a „ľadová“ športová hala na Bôriku. Aj za cenu odohratia zápasov v inom meste.

 

A tak sa aj štvrté finále odohralo v rovnakých podmienkach, no tentoraz mali lepší úvod Košičania, ktorí sa dostali do vedenia 2:0. Žilina však svoj tlak postupne stupňovala, čo v poslednej tretine vyústilo do obratu a „Kobylky“ vyhrali opäť o jediný gól, tentoraz 4:3. O víťazný gól sa opäť postaral Michal Miške. „Začali sme veľmi dobre, no s pribúdajúcim časom sme sa dostali pod tlak a prestali sme hrať to čo sme chceli. Zbytočne sme vyhadzovali lopty, boli sme vylučovaní a to nás stálo sily, ktoré nám v samom závere už chýbali. Nechceme sa ale na nič vyhovárať. Mali a mohli sme v Žiline vyhrať už v sobotu, prípadne včera, no nevyšlo nám to,“ povedal tréner Pavol Popovec, ktorý zastupoval Michala Kročka. Ten hral v rovnakom čase svoj extraligový zápas za mužov v Trenčíne.

 

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo počas týždňa nastaviť hráčov po psychickej stránke. Chlapcov sme nabudili a presvedčili, že nič nie je stratené a séria sa aj za stavu 0:2 otočiť dá. Všetci to pochopili a podľa toho vyzeral aj výkon na ihrisku, čo nám prinieslo víťazstvo. V druhom domácom zápase sme mali slabší úvod a chlapci spočiatku trochu poľavili. Po krátkej a dôraznej diskusií počas prvej prestávky chalani opäť pochopili, že bez nasadenia a obetavosti sa vyhrať nedá a zabrali na plno. Košičanov sme pritlačili oveľa viac ako v sobotu, len nám chýbala presnejšia koncovka. Napokon padli aj góly a podarilo sa nám nepriaznivé skóre otočiť," povedal spokojný tréner FBC Grasshoppers Žilina Martin Veneny.

 

Rozhodujúci piaty zápas sa uskutoční už zajtra od 19.45 hod v košickej hale na Ostrovského.

 

Výsledky finále extraligy juniorov:

 

3 – Finále – sobota 1. 4. 2017:

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FK ATU Košice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

 

4 – Finále – nedeľa 2. 4. 2017:

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FK ATU Košice 4:3 (0:2, 2:1, 2:0), stav série: 2:2

späť