V Liberci už čakajú na florbalistov hokejisti Bližňák, Janus, či Bakoš

18.04.2018 20:29:29
Sezóna sa viac menej postupne končí a zostávajú odohrať ešte majstrovské celoštátne súťaže mládežníckych kategórii. Po nich však príde leto a to je späté s organizáciou mnohých turnajov. Jedným z obľúbených u našich susedov v Čechách je aj medzinárodný turnaj v Liberci – Salming Nisaopen.

Už 19. ročník tohto podujatia prináša niekoľko noviniek. Známe je, že tento turnaj je tak rozšírený, že sa hráva až v troch rôznych termínoch. Prvý, ktorý je zameraný na najmenších účastníkov sa uskutoční už 25. až 27. mája 2018. Počas druhého termínu sa v Liberci od 1. do 3. júna, zídu starší žiaci a žiačky, spoločne s dorastencami a dorastenkami. Tretí termín je určený pre najstarších. Od 8. do 10. júna budú súperiť juniorské, mužské a ženské kategórie a taktiež nepočujúci.

 

A teraz k pripravovaným novinkám. Tou najväčšou je, že zápasy najmenších sa odohrajú v hokejovej aréne HomeCredit, kde hrávajú domáce zápasy Bílí Tygři Liberec. Na hokejovú plochu organizátori postavia štyri malé ihriská pre hru 3 plus 1. Organizátori sa dohodli s vedením hokejového klubu HC Bílí Tygři, že slovenským účastníkom turnaja Nisaopen umožnia prehliadku zázemia libereckých hokejistov. Sprievodcami štadiónom budú slovenskí hokejisti pôsobiaci v klube. Za Liberec pravidelne na zápasy nastupujú Mário Bližňák, Martin Bakoš a Jaroslav Janus. „Počas tohto ročníka máme prípravu na budúci jubilejný dvadsiaty ročník podujatia. Budúci rok by sme chceli mať k dispozícii pre všetky kategórie HomeCredit Arénu. Organizačne najnáročnejší je prvý termín s najmenšími účastníkmi, kedy do Liberca pricestuje približne tisícka mladých florbalistov a s nimi približne 1500 rodičov. Čiže si chceme otestovať ako to zvládneme. Tento rok sa zatiaľ neprihlásil žiaden slovenský tím. V predchádzajúcom roku k nám zavítalo hneď niekoľko družstiev a v konkurencii českých a poľských tímov sa nestratili. Preto ich radi privítame aj teraz,“ povedal hlavný organizátor podujatia Vladimír Ježek.

 

Všetky potrebné informácie nájdete priamo na oficiálnej stránke turnaja www.nisaopen.cz

späť