V metropole Východu ožíva ženský florbal!

18.08.2017 18:26:39
Florbal na Slovensku prežíva obrovský rozmach. Okrem čoraz sledovanejšieho mužského florbalu si svoju cestu hľadá aj ženský florbal, ktorý tiež postupne naberá na popularite. Veľké očakávania v tomto určite prinesú nielen Majstrovstvá sveta žien, ktoré sa uskutočnia v decembri v Bratislave.

Ženský florbal ožíva aj v Košiciach a prvou lastovičkou je vznik a prihlásenie sa tímu Cassovia Velesis Košice do prvej ligy žien a taktiež čerstvo vznikajúci tím Snežienok Žltý Sneh Košice. Výbornou propagáciou bude aj čisto ženský turnaj MS Cup 2017, ktorý sa uskutoční 9. a 10. septembra v metropole Východu. „Práve preto sme sa rozhodli pripraviť v Košiciach možno prvý čisto ženský turnaj vo florbale pod záštitou pána primátora Mesta Košice Richarda Rašiho. Naším cieľom je pripraviť priestor pre kluby slovenskej extraligy a prvej ligy vyskúšať svoju silu pred novou sezónou počas zápasov s kvalitnými súpermi. Preto účasť na turnaji už potvrdila majstrovská Kométa Spišská Nová Ves, extraligové Michalovce, či nováčik prvej ligy TJ Hornets Mútne a ďalšie kluby z celoštátnych ženských súťaží,“ povedal jeden z dvojice organizátorov podujatia Miloslav Slávik. Už teraz je jasné, že sa na turnaji predstaví viacero hráčok slovenskej reprezentácie junioriek, za všetky azda stačí spomenúť Sáru Adamcovú, Kristínu Čintalanovú či Lenku Blažeňákovú.

 

„Všetkých pozývame do legendárnej košickej Multihaly. Dúfame, že naša pozvánka zaujme nielen rodinu hráčov a fanúšikov košického florbalu, ale nájde odozvu aj medzi potenciálnymi mladými hráčkami vznikajúceho dievčenského florbalového družstva Snežienok pri Žltom Snehu Košice. Veríme, že košická mládež si takto nájde svoje florbalové vzory nielen medzi mužmi, ale aj medzi ženami,“ dodal Slávik.

 

Máme skvelú informáciu pre ženské družstvá, ktoré sa rozhodli turnaja zúčastniť! Organizátori rozšírili počet účastníckych miest a tak sa majú možnosť ešte nejaké družstvá prihlásiť.

 

Organizátorom pošlite prihlášku na: miloslav.slavik@gmail.com

späť