V Nemšovej chcú patrične osláviť pätnásť rokov klubu

10.08.2019 09:43:10
Konečné piate miesto v extralige žien nie je pre dievčatá z Nemšovej potešením, no rozhodla o ňom štvrťfinálová séria s Tvrdošínom, v ktorej Nemšovanky prehrali 1:3 na zápasy. Ambiciózne družstvo z Považia malo však v predošlej sezóne na viac. Nová sezóna Hyundai extraligy bude aj novou výzvou pre tento mladý tím.

„Minulá sezóna bola z pohľadu umiestnenia pre nás veľkým sklamaním. V základnej časti sme porazili Sabinov, Pruské aj Tvrdošín. Vo štvrťfinále sme však prehrali v Mútnom s Tvrdošínom futbalovým spôsobom 0:1... Hra bola dobrá, dievčatá dreli, no chýbalo nám takzvané „české štěstíčko." Sklamanie bolo ale už je minulosťou,“ povedal na úvod tréner a predseda klubu Peter Tydlačka a k príprave dodal: „Babeny začali s kondičnou prípravou v polovici júna. Posledný júlový týždeň sa presťahovali do haly, kde pokračuje príprava na sezónu. Chystáme ešte menšie sústredenie buď v susedných Čechách, prípadne na Slovensku a v pláne máme aj prípravné zápasy.“

 

Už dve sezóny sa snažili v Nemšovej počas play-off využiť služby trénera Jozefa Gregu, ktorý so Spišskou Novou Vsou získal v sezóne 2016/2017 majstrovský titul a v súčasnosti pôsobí v Ostrave. Ako sa pred časom sám Grega vyjadril, nebolo to postačujúce, pretože sa nedá za niekoľko tréningov úplne prekopať herný systém a zohrať hráčky tak ako je na dôležité súboje play-off potrebné. V Nemšovej však opäť myslia na najvyššie méty. „Naše ciele sú vždy tie najvyššie. Máme radi výzvy a tento ročník extraligy je jubilejný pätnásty. Sme jediným klubom na Slovensku, ktorý odohral všetky ročníky a k tomu v máji 2020 budeme oslavovať 15 rokov založenia klubu v Nemšovej. V tíme je dobrá partia, kvalita a my dievčatám veríme,“ vyslovil Tydlačka.

 

V bašte ženského florbalu majú stále dostatok hráčskeho materiálu. „V Nemšovej pohyb kádra nenastal. Po ročnej spolupráci, keď sme urobili fúziu s Rimavskou Sobotou a vyhrali prvú ligu, odišli od nás dievčatá z Rimavskej Soboty a samé budú hrať spomínanú nižšiu súťaž. Na ročné hosťovanie do Partizánskeho ide opäť talentovaná Patrícia Štefánková. Posily do tímu prichádzajú. Sú to talentované hráčky z vlastnej liahne Kristína Ondreičková, Vanessa Vráblová a ďalšie hráčky. V Nemšovej je veľká základňa dievčat, preto pomaly budeme zakomponovávať do tímu ďalšie hráčky. Všetci sa tešíme na nový ročník a hlavne na prvé derby s Pruským, ktoré sa odohrá 22. septembra v Púchove,“ uzavrel zakladateľ klubu.

späť