V oboch mestských derby dráma až do konca

14.11.2017 06:42:28
Neúplné jedenáste kolo extraligy juniorov prinieslo dva mestské derby súboje v Trenčíne a Bratislave a tie boli veru dramatické až do konca zápasu. Favoriti v oboch prípadoch uspeli, no o svojich víťazstvách rozhodli gólmi do prázdnej brány pri power-play papierovo slabších tímov.

V Trenčíne privítalo domáce FBK AS svojho tradičného mestského rivala spod hradu 1. FBC. Bolo to historicky prvé derby juniorov v extralige, pretože doteraz sa títo súperi stretávali len na regionálnej úrovni. Divoké derby začalo riadnou prestrelkou a už po dvoch minútach svietilo na tabuli nerozhodné skóre 2:2. Neskôr sa družstvá ukľudnili, no boli to hostia, ktorí sa od druhej tretiny dostávali do mierneho náskoku a ten udržiavali prakticky až do konca. Z konečnej výhry 7:5 sa napokon radovali hostia. Zainteresované kluby potešila aj divácka návšteva, ktorá sa počtom fanúšikov veľmi priblížila k súbojom extraligy mužov. „Aj keď sme boli papierovým favoritom, vedeli sme, že to nebude vôbec jednoduchý zápas. Osobne nemám rád derby súboje. Hráči vtedy robia podstatne viac chýb než inokedy a to sa mi potvrdilo aj na začiatku tohto zápasu, kde bolo po dvoch minútach skóre už 2:2. Aj napriek tomu, že bolo v hráčoch viac emócii ako býva zvyčajne, nemôžeme sa nechať takýmto spôsobom strhnúť hrou a robiť hrubé individuálne chyby v obrane. Trenčiansky AS má veľmi kvalitný prvý útok, ktorý trestal naše chyby. My však máme o niečo viac hráčov, ktorí dokážu rozhodovať zápasy a boli sme technicky aj takticky lepším tímom a tak sme zaslúžene zvíťazili,“ zhodnotil tréner 1. FBC Florbal Trenčín Pavel Polakovič. Trenčianske AS potrebuje body o niečo viac ako FBC, pretože sa zatiaľ chlapci nachádzajú na barážovej pozícii, ktorej sa chcú vyhnúť. „V derby sme opäť nezískali ani bod napriek dobrej predvedenej hre, čo sa stáva akýmsi nepríjemným pravidlom a musíme na tom zapracovať. Chlapci sa snažia, makajú, plnia taktické pokyny a potom príde individuálna chyba za ktorú sme potrestaní. Do 54. minúty vyrovnaný oku lahodiaci florbal. Podľa mňa sme si bodík zaslúžili, ale taký je šport. Musíme sa pozerať na najbližšie zápasy a začať postupne zbierať body, pretože našim cieľom stále ostáva účasť v play-off,“ povedal tréner FBK AS Trenčín Peter Klapita.

 

V hlavnom meste sa odohralo druhé zaujímavé derby. Favorit bol jednoznačne daný, pretože tretí Snipers nastúpil v športovej hale Elán proti poslednému Florpédu. Napriek tomu to bol kvalitný a dramatický zápas. Florpédo otočilo z 1:3 na 5:3, potom Snipers strelil tri góly a naklonil misku váh na svoju stranu. Florpédo však vyrovnalo a to sa zopakovalo ešte raz. Napokon za stavu 7:8 odvolali domáci hráči brankára v snahe opäť vyrovnať, čo Snipers potrestal víťazným gólom. „Od úvodu sme začali v trochu „profesorskom“ tempe bez nasadenia a aj keď sme sa dostali do vedenia, predvedená hra nebola ideálna. Potom prišlo veľa hlúpych vylúčení a lacných chýb v obrane, vďaka čomu sa dostal náš súper na koňa. Keď sme však inkasovali gól na 3:5, bola to pre chalanov dostatočná facka aby sa prebrali a odvtedy naša hra vyzerala tak, ako by mala. Vďaka tomu sme aj zápas otočili. Bol to náročný zápas, ale dôležité sú pre nás body do tabuľky, ktoré sa nám chvalabohu podarilo získať,“ povedal po dramatickom derby tréner Snipers Vladimír Roziak. Tréner Florpéda Peter Pavlovský netajil po derby sklamanie: „Opäť sme odohrali jeden skvelý zápas, no s nešťastným koncom... Hrať vynikajúco polovicu zápasu nestačí, o čom sa chlapci už neraz presvedčili. Navyše je veľkou škodou, že sme v čase keď sa „lámal chlieb“ a to počas druhej tretiny, nedokázali využiť žiadnu z ponúknutých presiloviek, čo sa nemôže v takýchto zápasoch stávať. Prehra nás všetkých mrzí, obzvlášť v derby so Snipers, ktoré nebýva často tak dramaticky vyrovnané až do samého konca. Napriek tomu sa nevzdávame a v druhej polovici základnej časti ideme zabojovať o body, aby sme sa vyhli priamemu zostupu z extraligy.“

 

Do Žiliny včera vycestovali hráči z Mútneho, ktorí prehrali s favoritom tiež len o dva góly 4:6. V Badíne sa predstavil domáci Zvolen proti Mikulášu Prešov. Zvolenčania uchmatli Prešovu bod po remíze 7:7, no v samostatných nájazdoch uspeli hostia, ktorí si odviezli domov dva body.

 

Výsledky extraligy juniorov:

 

11. kolo – nedeľa 12. 11. 2017:

 

1. ŠK FBC Zvolen – FBC Mikuláš Prešov 7:8 sn (2:4, 2:2, 3:1, 0:0, 0:1)

 

FBK AS Trenčín – 1. FBC Florbal Trenčín 5:7 (3:3, 0:1, 2:3)

 

FbO Florpédo ZTHŠ Bratislava – Snipers Bratislava 7:9 (1:2, 4:1, 2:6)

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – TJ FBK Hornets Mútne 6:4 (0:0, 3:1, 3:3)

 

Zápas FaBK ATU Košice – FK Florko Košice odložili na 15. novembra 2017.

 

Zápas ŠK Victory Stars Nová Dubnica – Tsunami Záhorská Bystrica 3:7 predohrali 5. novembra 2017.

 

Aktuálna tabuľka po 11. kole:

späť