V poslednom kole extraligy mužov už iba o prestíž

06.03.2020 17:11:33
Pred záverečným 22. kolom tejto sezóny sú v extralige mužov zodpovedané všetky kľúčové otázky. Už dlhšie je známe, že prvá pozícia bude aj po konci základnej časti patriť neohrozenému lídrovi 1. FBC Trenčín. Na opačnej strane sa ocitla Spišská Nová Ves, ktorá sa s extraligou rozlúči. Zrejmé je aj to, že AS Trenčín neobháji majstrovský titul, keďže obsadí deviate miesto a tak nepostúpi do play-off.

Jedným z najzaujímavejších zápasov záverečného kola, aj vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti, je bratislavské derby medzi Fat Pipe Snipers a ŠK Lido Prírodovedec, ktoré sa uskutoční na neutrálnej pôde v malackej ŠH Malina. Kým Snipers s umiestnením na desiatej priečke už nemôžu hýbať, Lido sa ešte môže z šiesteho miesta posunúť o stupienok vyššie.

 

„Ako každú sezónu nás po Novom roku postihla maródka a rôzne zranenia, ale vďaka výsledkom z jesene už máme dlhší čas istotu play-off, takže posledné zápasy nám vlastne slúžia na skúšanie určitých herných variant. V podobnom duchu sa bude niesť aj zápas so Snipers Bratislava. Smerom k play-off sa snažíme odstraňovať nedostatky v defenzívnej činnosti, lebo to bude vo vyraďovacej časti kľúčom k postupu. Do duelu už zasiahnu takmer všetci hráči a preto verím že sa na play-off naladíme víťazne,“ uviedol pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) skúsený hráč Lida Patrik Paulikovič.

 

Piata je zatiaľ Nižná, ktorá bude v priamom súboji o štvrtú pozíciu súperiť s ATU Košice. Družstvo z východu má pred záverečným kolom dvojbodový náskok. „Do zápasu ideme s pokorou a skúsiť prekvapiť a pobiť sa o prvú štvorku, ktorá by nám zaistila prvé zápasy play-off doma pred našimi skvelými fanúšikmi. Pevne dúfam, že sa na stretnutie pripravíme najmä v hlavách, lebo posledné duely neboli optimálne z našej strany a urobíme si chuť na najdôležitejšiu časť sezóny, ktorá nám posledné roky nevychádzala podľa našich predstáv,“ povedal útočník Oravčanov Martin Latka.

 

Program zápasov 22. kola extraligy mužov:

 

Sobota – 7. marca 2020:

 

14.00 hod – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves - 1. FBC Trenčín (ŠH Spišská Nová Ves, Za Hornádom)
14.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - FK Florko Košice (ŠH Rosinská, Žilina)
15.30 hod – Fat Pipe Snipers Bratislava - ŠK Lido Prírodovedec (ŠH Malina, Sasinkova, Malacky)
16.45 hod – Tsunami Záhorská Bystrica - FBK Púchov (Viacúčelová ŠH Záhorská Bystica, Hargašova, Bratislava)
17.00 hod – FaBK ATU Košice - TJ A-FbO Nižná (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)
18.00 hod – AS Trenčín - FBC A4ka Mikuláš Prešov (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín - Zamarovce)

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Jozef LEPÁČEK

späť