V repríze finále úspešnejšie Pruské, Kysučanky naďalej suverénne

07.01.2019 20:48:27
Extraliga žien pokračovala zápasmi trinásteho a štrnásteho kola. Šlágrom víkendu bola druhá repríza minuloročného finále medzi domácim Sabinovom a Pruským. Lepšie dopadli úradujúce majsterky z Považia, ktoré zdolali „Predátorky“ 9:8 gólom v predĺžení. Súčasné líderky extraligy, ktorými sú Kysučanky, opäť nezaváhali a oba súboje vyhrali dokonca bez inkasovaného gólu.

Do Sabinova v sobotu vycestovali obhajkyne majstrovského titulu z Pruského. V repríze minuloročného finále sa spočiatku viac darilo domácemu Sabinovu, ktorý prakticky vyhrával po celý zápas, no Pruské sa šesť minút pred koncom dotiahlo na remízu, čo udržalo do konca riadneho hracieho času. V tretej minúte predĺženia dostala súboj do víťazného konca hosťujúca Michaela Žikavská, ktorá rozhodla o výhre Pruského, ktoré odplatilo Sabinovu prehru z domáceho ihriska. „Zápas s Pruským sa musel páčiť každému, kto prišiel. Perfektná atmosféra plnej športovej haly, vyrovnaný zápas, predĺženie a nakoniec aj dobrá vec, kde sa podarilo pomôcť malému Matejkovi. Čo sa týka samotného zápasu tak dievčatá sa nechali strhnúť atmosférou, na začiatku to bolo pre ne prospešné, no na koniec už fyzicky otvorenú hru s takým súperom ako je Pruské nezvládli a preto sme prehrali. Mrzí nás to, ale taký je šport. Súper nám vrátil prehru, ktorú sme im uštedrili na ich ihrisku. Súboj s Nemšovou sme nezačali vôbec dobre. Súper nás v prvej tretine prestrieľal, hral disciplinovane a dostával sa po našich individuálnych chybách k šanciam. V polovici druhej tretiny sme zmenili taktiku, ako útočnej, tak obrannej hry, čo sa nám osvedčilo a mladé dievčatá z Nemšovej sme nakoniec porazili. Tešíme sa štyrom bodom, ktoré sme cez víkend získali, lebo oba tímy sú ašpirantom na medaile,“ povedal tréner Sabinova Ján Motešický.

Trpkosť prehry stále nepoznajú dievčatá z Kysuckého Nového Mesta, ktoré nielenže oba súboje doma vyhrali, ale dokonca Hurikán (9:0) aj Nitru (6:0) vyprevadili na cestu domov s nulou na konte inkasovaných gólov. „Oba zápasy sme si udržali čisté konto, obe brankárky, či už Michalisková alebo Hlavatá zachytali výborne. Víkendové súboje sme navyše neodohrali v kompletnom zložení, ale dievčatá zabrali ako mali za čo im patrí veľká vďaka. V sobotu sme prekvapili Hurikán agresívnym napádaním a rušením ich kombinačnej hry, z čoho sme rýchlo nadobudli vysoký náskok. Včera Nitra nevypadala vôbec sviežo na rozcvičke a aj napriek nie ideálnej prvej tretine sme vyhrávali 3:0. V druhej sme zapli a priblížili sme sa hre zo soboty, ale opäť sme v tretej časti poľavili,“ zhodnotil tréner Kysuckého Nového Mesta Marián Chlebana.

Nemšová zaznamenala polovičný úspech. V sobotu si jej hráčky spravili chuť víťazstvom 8:6 v Spišskej Novej Vsi, no včera nestačili na Sabinov, ktorému podľahli 3:5. Spišiačky prehrali aj druhý zápas a to s Pruským 5:11. Všetky body zostali počas víkendu aj na Orave v Tvrdošíne. Domáce hráčky zdolali Nitru 13:3 a taktiež Hurikán Bratislava 5:2. Bratislavčanky tak ťahajú šnúru šiestich prehier, čo ich po úspešnom štarte na začiatku sezóny postupne posúva v tabuľke dolu. „Počas víkendu dostali príležitosť hrať všetky hráčky a to sa trochu odrazilo na výsledkoch. Žiaľ natiahli sme tak sériu prehier na šesť zápasov, no z tých spomínaných prehier boli niektoré tesné a tak trochu nešťastné. Robíme stále chyby v obrane a málo strieľame. Na tomto musíme ešte popracovať,“ skonštatoval tréner bratislavského Hurikánu Ján Žúbor.

Trochu netradične v Sabinove videli aj tretí extraligový duel víkendu a v ňom sa stretli domáce Prešovčanky s Michalovcami. Išlo o duel posledných dvoch celkov tabuľky, ktorý lepšie zvládli hosťujúce Michalovčanky. Tešili sa z tesnej výhry 4:3. „Víťazstvo si veľmi ceníme. Bolo našim prvým v sezóne a okrem toho celkovo prvé nad družstvom z Prešova. Víťazstvo si ceníme ešte o to viac, že sme ho dosiahli v oklieštenej zostave, pretože niektorým hráčkam to nedovolili školské povinnosti, zranenia, alebo výlet do Švédska,“ povedal tréner Michaloviec Dárius Siheľský.

Výsledky zápasov extraligy žien:

13. kolo – sobota 5. 1. 2019:

FbK Kométa Spišská Nová Ves – NTS FK – ZŠ Nemšová 6:8 (3:2, 2:5, 1:1)

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)

FbC Predator Sabinov – ŠK 98 Pruské 8:9 pp (3:1, 3:3, 2:4, 0:1)

FbK Tvrdošín – Slávia Nitra 13:3 (4:1, 4:1, 5:1)