V repríze minuloročného finále úspešnejšie Pruské

20.11.2017 20:42:10
Slovenské vicemajsterky z Pruského vo včerajšej repríze minuloročného finále dokázali v Spišskej Novej Vsi zvíťaziť 3:1. Rozdiel skóre teda minimálny hoci Spišiačky sú výrazne oslabené. Dve výhry vybojovali aj dievčatá z Michaloviec, čo ich vynieslo na piate miesto.

Prekvapením aktuálneho ročníka sú dievčatá zo Sabinova, ktoré sú nováčikom ligy, no v súčasnosti okupujú druhé miesto tabuľky. „Predátorky“ však v sobotu prehrali doma s Pruským 3:5. „Prvú tretinu sme hrali to, čo očakávam od dievčat. Rýchlu, dynamickú a taktickú hru. Zbytočnými vylúčeniami sme neskôr nechali súperky dostať sa do hry, čo nám zobralo mnoho síl a postupne nám fyzicky odchádzali hračky. Pred koncom sme sa snažili ešte vyrovnať, no nepodarilo sa. Škoda, bol to však vyrovnaný zápas,“ povedal tréner Sabinova Ján Motešický, ktorý zároveň zhodnotil aj včerajšie víťazstvo 7:5 nad Nemšovou: „Opäť nám vyšla prvá tretina, kde sme dali päť gólov. Tie nám zabezpečili tri body, pretože zvyšok zápasu sa niesol v nervóznom, až povedal by som škaredom výkone oboch tímov, čo rezultovalo z nevylučovania faulov oboch tímov v druhej tretine. Tešili sme sa nakoniec z víťazstva a teší nás aj postavenie nášho tímu v tabuľke, ktoré málokto pred sezónou čakal.“

 

V repríze minuloročného finále prehrali domáce Spišiačky s Pruským so cťou 1:3. „Hrali sme od začiatku ležérne. Domáce hráčky sa sústredili na brejky a my sme držali loptu, no minimálne sme ohrozovali súperovu bránu. Neskôr sa to zlepšilo, no podali sme polovičný výkon,“ skonštatoval tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Dve domáce výhry potešili Michalovčanky. Eastern Wings najprv porazil Nitru 4:2 a včera aj bratislavský Hurikán 9:7. „Po nevydarenom zápase s Prešovom bolo v družstve málo sebavedomia a na ňom nám nepridalo ani to, že viaceré hračky hlásili maródku. Do súboja s Nitrou sme vstupovali s obrovským rešpektom, nakoľko v ich družstve figurujú dievčatá nominované na svetový šampionát. Opak bol pravdou, Nitra nepredviedla vôbec nič a bol to strašne slabý zápas. Pre nás možno doposiaľ najslabší v tejto sezóne. Včera nás čakala Bratislava, ktorá má v tejto sezóne dobré výsledky, ale verili sme si, nakoľko sme boli v plnej sile. Zápas sme mali až na druhú tretinu úplne pod kontrolou a zaslúžene sme získali všetky body,“ povedal tréner Michaloviec Darius Siheľský.

 

V dôležitom stretnutí dvoch posledných družstiev tabuľky sa podarilo domácemu Mikulášu Prešov zvíťaziť nad Nitrou 9:8 gólom v predĺžení. Doma zaváhalo Kysucké Nové Mesto, pretože nad jeho sily boli dievčatá z Tvrdošína, ktoré sa tešili z výhry 4:2.

 

Výsledky extraligy žien:

 

9. kolo – sobota 18. 11. 2017:

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – NTS FK – ZŠ Nemšová 5:10 (1:6, 3:2, 1:2)

 

Eastern Wings Michalovce – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

 

FBC Mikuláš Prešov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FbK Tvrdošín 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

 

FBC Predator Sabinov – ŠK 98 Pruské 3:5 (3:0, 0:2, 0:3)

 

10. kolo – nedeľa 19. 11. 2017:

 

FBC Predator Sabinov – NTS FK – ZŠ Nemšová 7:5 (5:2, 0:2, 2:1)

 

Eastern Wings Michalovce – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 9:7 (3:3, 0:1, 6:3)

 

FbK Kométa Spišská Nová Ves – ŠK 98 Pruské 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

 

FBC Mikuláš Prešov – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 9:8 pp (3:2, 3:2, 2:4, 1:0)

 

Aktuálna tabuľka po 10. kole:

 

ZDROJ FOTO: Jozef LEPÁČEK

späť