V SALMING extralige sa to pred koncom základnej časti zamotáva

26.01.2014 08:17:45
Bohatý florbalový víkend a zaverečná príprava našich na kvalifikáciu.

Predzvesťou florbalvého víkendu bola predohrávka 19. kola SALMING extraligy na Považí. Dubnické hviezdy privítali Nitru, s ktorou sa ešte pred časom naháňali o záchranu. Dnes sú oba celky v inej pozícii a na ihrisku to bolo cítiť. Po vyrovnanom priebehu sa o víťazovi muselo rozhodnúť v predĺžení. Domáce dubnické hviezdy dokázali streliť vytúžený gól a získať o bod viac ako súper.

V sobotu pokračovala florbalový maratón kompletným 18. kola SALMING extraligy. Odohralo sa viacero zaujímavých zápasov a nezaobišlo sa to bez prekvapení. Starou známou je, že súboj Sabinova s Florkom je vyšperkovaný všetkým čo derby potrebuje. Tentoraz sa z víťazstva tešili domáci hráči Sabinova, ktorí zobrali vedúcemu celku tabuľky tri body.

 

Žilinské kobylky sa po čiernej sérii prebrali. Zdá sa, že strelecká forma sa vrátila i kanonierom, keď Grasshoppers na domácej pôde sfúkol Tsunami Stupava desaťgólovým rozdielom. Stupava sa dostala po sérii nie najlepších výsledkov na hranicu play off. V ďalších zápasoch musia Stupavčania zabrať, aby si túto pozíciu pred Dubnicou udržali.

 

Práve dubnické hviezdy sa po novom roku rozžiarili. V Bratislave zažiarili opäť a domov si vezú tri body za víťazstvo nad Dragonsom. Bratislavský celok sa po domácej prehre definitívne lúči s extraligovou príslušnosťou. O zotrvanie v extralige bojuje i Tvrdošín, ktorý doma hostil Hurikán. Pre domácich to bola cesta zarúbaná v tretej tretine, keď si Hurikán na ihrisku spravil čo potreboval a zvíťazil. Tvrdošín má tak stále teoretickú šancu na záchranu v extralige, štyri kolá pred koncom základnej časti.

 

V nedeľu sú na programe len dva zápasy 19. kola SALMING extraligy. Kluby využili možnosť preloženia si zápasov v rámci začiatku záverečného sústredenia mužskej reprezentácie pripravujúcej sa na kvalifikáciu v Bratislave. Týmto Vás, srdečne pozývame do HANT Arény povzbudiť našich na ceste do Švédska. Veríme, že svojimi hlasivkami pomôžete k vytúženému postupu našich reprezentantov..

 

Predpredaj lístkov na podujatie zabezpečuje internetový server - www.predpredaj.sk


Výsledky 18. kola:

 

FBK Tvrdošín : VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava   3:8 (0:1; 2:1; 1:6)          

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : ŠK 1. FBC Trenčín   4:11 (3:1; 0:2; 1:8)        

FBC Predator Sabinov : FbO Florko Košice 9: 6 (2:4; 1:1; 6:1)                 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina : Tsunami Stupava 12:2 (4:0; 1:2; 7:0)   

ŠK Dragons Ružinov Bratislava : ŠK Victory Stars Nová Dubnica 3:10 (1:6; 0:2; 2:2)              

FBC Mikuláš Prešov : ATU Košice 2:3 (1:0; 0:1; 1:2)                                

 

Predohrávka 19. kola:

 

ŠK Victory Stars Nová Dubnica  : ŠK Slávia SPU DFA Nitra 7:6 pp. (1:3; 1:1; 4:2; 0:0; 1:0)

FbO Florko Košice : FBC Mikuláš Prešov    6:3 (1:0; 1:2; 4:1)

FOTO: IFF Flickr

späť