V sobotu láka extraliga mužov v Hodoníne

29.11.2019 10:46:10
Program 10. kola našej najvyššej súťaže mužov sa začína už dnes predohrávkou, v ktorej si zmerajú sily florbalisti Žiliny a dosiaľ nezdolaní hráči 1. FBC Trenčín. V sobotu je naplánovaných päť zápasov, z toho najväčšiu pozornosť púta stretnutie AS Trenčín – TJ A FbO Nižná, ktoré sa odohrá v českom Hodoníne od 17.00.

Pred reprízou vlaňajšieho semifinále je na tom tabuľkovo lepšie obhajca titulu AS Trenčín na piatom mieste. Siedma Nižná má však iba o jediný bod menej. „Som rád, že sa AS Trenčín rozhodol zorganizovať takýto výjazdový zápas. Je to veľmi príjemné oživenie našej extraligy. Som zvedavý, čo všetko si organizátori pripravili pre nás hráčov, ale najmä pre fanúšikov. V Hodoníne chceme získať tri body. Zatiaľ sa nám, ale ani Trenčínu, nedarí podľa predstáv. Bude to tuhý boj a verím, že s úspešným koncom pre nás,“ povedal kapitán Nižnej Matúš Medžo.

 

V ŠH Elán v hlavnom meste sa od 18.00 stretnú tabuľkoví susedia Snipers a Mikuláš Prešov. Bratislavčania na deviatom mieste majú 12 bodov a odohraných iba osem duelov. Východniarom patrí desiata priečka s deviatimi bodmi z deviatich stretnutí. „V poslednom zápase sme utrpeli výhru na pôde Spišskej. Musíme zlepšiť nasadenie a rozumnejšie vyhodnocovať dianie na ihrisku, aby sme natiahli víťaznú šnúru. Uvedomujeme si, že nás už teraz čaká veľmi dôležitý zápas v bojoch o play-off, nakoľko Prešov je jeden z tímov, s ktorými sa pobijeme o postup medzi najlepších osem družstiev. Do zápasu pôjdeme s rešpektom proti skúsenejšiemu tímu, no ak splníme taktické pokynu, vyvarujeme sa zbytočným stratám lôpt a protiútokom, ktoré z týchto strát plynú a negatívne ‚zdobia‘ našu hru v niektorých dueloch, tak potešíme doma našich verných fanúšikov a budeme brať tri body,“ myslí si hráč Snipers Mojmír Kešelák.

 

Sobotňajší itinerár 10. kola dopĺňajú stretnutia FaBK ATU Košice – FBK Púchov, Tsunami Záhorská Bystrica – FK Florko Košice a FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – ŠK Lido Prírodovedec.

 

Program zápasov 10. kola extraligy mužov:

 

Predohrávka – piatok 29. novembra 2019:


19.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – 1. FBC Trenčín (ŠH Rosinská, Žilina)

 

Sobota 30. novembra 2019:


16.00 hod – FaBK ATU Košice – FBK Púchov (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)
16.30 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FK Florko Košice (Viacúčelová ŠH Záhorská Bystrica, Hargašova, Bratislava)
17.00 – AS Trenčín – TJ A FbO Nižná (SH TEZA Hodnonín, Lipová alej – Česká republika)
18.00 – Fat Pipe Snipers Bratislava – FBC A4ka Mikuláš Prešov (ŠH Elán, Bajkalská. Bratislava)
18.00 – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH Spišská Nová Ves, Za Hornádom)

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: AS Trenčín

späť