V Stupave priamy súboj o víťaza základnej časti

09.02.2018 09:32:59
Základná časť extraligy juniorov finišuje a družstvá majú pred sebou posledné dva hracie víkendy. Aj napriek tomu je stále o čo hrať. O prvé miesto tabuľky zvedú priamy súboj úradujúci majstri z košického ATU a Tsunami Záhorská Bystrica. O tri miestenky do play-off sa medzi sebou pobije päť tímov a z nich dva pôjdu do baráže a jedinú istotu zostupu do regionálnej ligy majú Dubničania a Florpédo Bratislava.

Zaujímavý súboj o čelo tabuľky sa chystá počas nedele v Stupave, kam zavítajú úradujúci majstri z ATU Košice. Východniari sú na druhom mieste a na aktuálneho lídra Záhorskú Bystricu, strácajú jeden bod.

 

V druhej polovici tabuľky to bude taktiež veselé, pretože o tri „fleky“ v prvej osmičke ešte súperí päť družstiev. Dve z nich skončia v baráži a tak sa očakáva tuhý boj o body. Najlepšiu pozíciu majú florbalisti košického Florka, ktorí sú na šiestom mieste, no zajtra ich preverí Tsunami Záhorská Bystrica. Šancu na potrebné body však budú mať v nedeľu v Dubnici, ktorá už extraligu s istotou opúšťa, no v tomto stretnutí nemá čo stratiť a o to horšie sa bude hrať Florku.

 

Zo siedmej na desiatu priečku môže po jednom prehratom zápase spadnúť Mútne. Oravské „Sršne“ sú však odhodlané uspieť v Bratislave proti Snipers a v nedeľu v Modre proti zostupujúcemu Florpédu. „Bolo by veľkým úspechom pri našej premiére v extralige juniorov postúpiť do play-off. Celú sezónu bojujeme s úzkym kádrom a zraneniami, preto máme aj kolísavé výsledky. Chlapci sa víťazstvom nad Tsunami nabudili a chcú v posledných zápasoch bodovať. Druhá polovica tabuľky je našliapaná a každý dokáže poraziť každého a naopak. Rozhodne aktuálna forma v deň zápasu a šťastie. To praje pripraveným a my pripravení sme,“ povedal tréner Mútneho Anton Kapičák.

 

O majstra by si radi zahral aj druhý nováčik súťaže FBK AS Trenčín, ktorý zatiaľ uzatvára osmičku. Trenčania majú dokonca výhodu domáceho prostredia a v ňom hostia oboch priamych súperov, ktorý sú v tabuľke pod nimi. Zajtra sa pokúsia zdolať deviaty Zvolen a v nedeľu desiaty Prešov. „Už na začiatku sezóny sme si dali za cieľ postup do play-off a ten sa chystáme splniť za každú cenu. Osobne som dúfal, že pred poslednými zápasmi už budeme mať postup istý. Viaceré nepresvedčivé výkony počas základnej časti nás ale odsunuli do bojov o prvú osmičku až do samého konca. Sme radi, že so Zvolenom a Prešovom si to v plnej zostave rozdáme o postup doma. Tím je dobre pripravený a musím povedať, že chlapci makajú a je na nich vidieť, že to chcú vybojovať,“ prehlásil tréner trenčianskeho AS Peter Klapita.

 

V najhoršej pozícii je aktuálne Prešov. Zverenci trénera Jána Štofka sa prepadli na desiate miesto počas predchádzajúcich troch zápasov, ktoré nezvládli a prehrali v nich. Ak sa chcú vyhnúť baráži, musia počas víkendu vyhrať s oboma trenčianskymi družstvami. „Po posledných nevydarených zápasoch, po ktorých sme sa prepadli v tabuľke mimo play-off, nám prestávka prišla veľmi vhod. Verím, že nám pomohla načerpať nové sily do ďalších zápasov, ktoré budú kľúčové, keďže na AS Trenčín aj Zvolen strácame jeden bod. Keď chceme postúpiť do play-off a preto musíme bodovať v nasledujúcich súbojoch a s týmto vedomím ideme do rozhodujúcej časti sezóny,“ povedal kouč Prešova Ján Štofko.

 

Program extraligy juniorov:

 

19. kolo – sobota 10. 2. 2018:

 

14.00 hod – FbO Florpédo ZTHŠ Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1/A, Modra)

14.00 hod – ŠK Victory Stars Nová Dubnica – FaBK ATU Košice (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

17.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FK Florko Košice (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská 2, Stupava)

18.00 hod – FBK AS Trenčín – 1. ŠK FBC Zvolen (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

18.00 hod – Snipers Bratislava – TJ FBK Hornets Mútne (ŠH Dom športu, Junácka, Bratislava)

18.30 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

 

20. kolo – nedeľa 11. 2. 2018:

 

10.00 hod – FbO Florpédo ZTHŠ Bratislava – TJ FBK Hornets Mútne (ŠH ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1/A, Modra)

11.00 hod – Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH V. Javorku, Žilina)

11.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FaBK ATU Košice (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská 2, Stupava)

11.00 hod – ŠK Victory Stars Nová Dubnica – FK Florko Košice (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

13.30 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – 1. ŠK FBC Zvolen (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

14.00 hod – FBK AS Trenčín – FBC Mikuláš Prešov (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

 

ZDROJ FOTO: Sabína ŠÁLOVÁ

späť