V Trenčíne opäť florbalová pohoda

17.05.2018 20:40:41
Počas predchádzajúceho víkendu sa už po druhý raz za sebou stretli v Trenčíne – Zamarovciach florbaloví mládežníci. Na Turnaji o pohár prezidenta Slovenského zväzu florbalu v kategórii staršia prípravka prišlo pod hrad Matúša Čáka až 24 družstiev z celého Slovenska.

Víťazstvo si vybojoval nie tak celkom čisto florbalový tím z Martina. „S naším účinkovaním na Majstrovstvách Slovenska sme veľmi spokojní. Myslím si, že sme predviedli dobrý celoplošný florbal. Naša hra bola založená na dobrom pohybe, rýchlych kombináciách a pohotovej streľbe. Naši chlapci do bodky splnili pokyny a zápasy si spolu s nami naozaj užili. Oceňujem výbornú organizáciu podujatia, skvelú kulisu i výborné výkony rozhodcovských dvojíc,“ zhodnotil po turnaji tréner Florbalovej akadémie Martin Milan Chochula a zároveň nám predstavil svoj tím: „Na slovenskej florbalovej scéne fungujeme druhú sezónu a oba ročníky sme hrali aj regionálnu ligu v skupine stred. Odohrali sme v nej množstvo zápasov, ktoré chlapcom pomáhajú florbalovo napredovať. V tíme máme univerzálnych športovcov. Niektorí chlapci hrávajú hokej, iní futbal. Vo svojom voľnom čase pravidelne chodia na naše florbalové tréningy. Tam sa snažia zdokonaľovať v individuálnych činnostiach a učia sa herný systém. Pre nás sú všetci naši chlapci, ktorí hrávajú aj regionálnu ligu florbalisti. Tento šport ich baví, napĺňa a sme radi, že sa v ňom aj kvalitatívne posúvajú. Takto to u nás funguje už druhú sezónu.“

 

Druhé miesto si vybojovalo družstvo FK Florko Košice. „Krásny finálový deň, fantastická turnajová atmosféra, výborná organizácia, množstvo herných skúseností a nezabudnuteľné zážitky. Iba takto sa dajú charakterizovať štyri florbalové dni prežité v Trenčíne.Veľké poďakovanie patrí hlavnému organizátorovi Jurajovi Matejkovi a celému organizačnému tímu, milým rodičom, ktorí boli priamo na mieste veľkými oporami svojich detí, ktoré nás nesklamali a dokázali nám všetkým, ako tento šport milujú a čo všetko sú ochotné preto, aby boli úspešní aj spraviť,“ povedal spokojný tréner FK Florko Košice Martin Kopejtko.

 

Tretie miesto v aktuálnej sezóne patrí bratislavskému Snipers.

 

Konečné poradie vekovej kategórie staršia prípravka:

 

 1. Florbalová akadémia Martin
 2. FK Florko Košice "A"
 3. Snipers Bratislava
 4. FBC Grasshoppers AC Uniza pri CVČ Žilina - oranžoví
 5. Galaktikos Bratislava
 6. FaBK ATU Košice
 7. FbC Young Arrows Spišská Nová Ves
 8. 1.FBC Florbal Trenčín
 9. Tsunami Záhorská Bystrica
 10. Florbalový klub AS Trenčín - čierni
 11. ŠŠK Stars Lipany
 12. FBK Harvard Partizánske
 13. ZŠJM Žatva 90 Dolný Kubín
 14. FBC Grasshoppers AC Uniza pri CVČ Žilina - bieli
 15. FBC Mladosť Trebišov
 16. Hurikán Inspiro
 17. Trnavohorské Svište 1. FBC Zvolen
 18. FBC Predator Sabinov
 19. Florbalový klub AS Trenčín - bieli
 20. ŠK Lido Prírodovedec
 21. ŠK Gama Košice
 22. FBC Lions Bratislava
 23. FbO Florpédo ŠKS Bratislava
 24. FBC Mikuláš Prešov
späť