V Tsunami taja ukončenie kariéry niekoľkých hráčov

12.07.2019 18:50:47
Po zisku dvoch majstrovských titulov prišla tretia účasť vo finále extraligy mužov a v nej bol súperom Tsunami Záhorskej Bystrice FK AS Trenčín, ktorý zmaril zálusk na majstrovský hetrik hráčom Tsunami. Aktuálni vicemajstri sa už sústredia na novú sezónu a sú v plnej príprave. Čo majú nové?

Tsunami chcelo vybojovať majstrovský hetrik, no hráči AS Trenčín boli proti. Druhé miesto však nie je v náročnej súťaži žiadnou hanbou. Ako si spomína na uplynulú sezónu tréner Záhorskej Bystrice Ján Purc? „Tretia finálová účasť v rade sa dá považovať za úspech avšak získať tretí titul sa nám nepodarilo, čo nás mrzí, žiaľ, taký je šport,“ skonštatoval hlavný tréner Tsunami.

 

Striebro je minulosťou a tak už všetci v Záhorskej Bystrici myslia na novú sezónu extraligy. „S prípravou sme začali počas posledného júnového týždňa. Trénujeme tri razy do týždňa vonku a v auguste ideme do haly, kedy budeme mať tréningy dvakrát v hale a raz vonku. V sezóne nás čaká nová hala, na ktorú sa všetci veľmi tešíme a zároveň sa tešíme aj na Euro Floorball Cup, ktorého sa zúčastníme v októbri,“ doplnil Purc a k ambíciám aktuálnej sezóny povedal: „V základnej časti chceme uspieť a umiestniť sa čo najvyššie a zohrať sa do play-off čo najviac. V samotnom play-off chceme zopakovať úspešné minuloročné pôsobenia v extralige a naše ambície sú vrátiť sa opäť na vrchol.“

 

Kto posilní káder vicemajstra sme sa zatiaľ nedozvedeli, čo je na začiatku obdobia prestupov pochopiteľné, no odchodov hráčov je hneď niekoľko. Škoda, že v Tsunami ukončenie kariéry hráčov taktiež taja... „Príchody do tímu zatiaľ nemáme definitívne potvrdené, takže nebudem nič konkretizovať a čo sa týka odchodov tak s kariérou skončili niektorí hráči, ale nechcú byť menovaní,“ hovorí tréner vicemajstra.

späť