V úvodnom kole play off žien prekvapenie Žiliny pod Zoborom.

09.03.2013 17:49:43
Nadstavbová časť ženskej extraligy odštartovala 1. kolom play off

Prvé kolo ženského play off sa dnes odštartovalo. Štvrťfinále prinieslo hneď na úvod prekvapenie. Zápasy ukázali, že to nebude až také jednoduché a série sa môžu hrať hneď na viac ako len tri zápasy.

FBK Tvrdošín – FBC Mikuláš Prešov 9:6 (4:4, 3:1, 2:1) stav série 1:0

Na Orave privítali Prešov s ktorým v poslednom kole na jeho palubovke prehrali. Dnešný zápas sa začal vyvíjať lepšie pre Prešov. Hostia z východu sa ujali vedenia, ktoré si udržiavali. Tvrdošín v úvode bol zaspatý a od svojej hry sa ďaleko vzďaľoval. Lepší tím prvej tretiny Prešov napokon o vedenie pred prestávkou prišiel. V druhej tretine nastúpili domáci so svojou hrou a prebrali taktovku v zápase. Tvrdošín si pred záverečnou časťou zápasu vypracoval dvojgólové vedenie. Záverečná tretina bola vyrovnaná od momentu čo domáci rozložili sily na celú lavičku. Prešov sa dokázal dostávať viac do nebezpečnejších šancí, ale domáci si záver ustrážili. Zajtra sa môžu diváci opäť na čo tešiť, veď dnešný zápas ukázal, že séria sa môže aj zamotať.

Góly: 3. Buková, 15. Hutirová, 15. Stredanská Z, 23. Hutirová, 33. Spišiaková, 35. Stredanská Z, 42. Hutirová, 47. Turčáková – 5. Floreková, 9. Stašová, 11. Kvasková, 14. Cupráková, 36. Cupráková, 57. Semančíková

NTS FK-ZŠ Nemšová – VŠK FTVŠ UK Bratislava  10:3 (2:1, 4:1, 4:1) stav série 1:0

Nové domáce prostredie Nemšovej prinieslo pomalý začiatok. Oba celky sa na veľkom ihrisku oťukávali a skôr hľadali. Nemšová sa ujala vedenia v prvej tretine. Po prestávke pokračoval koncert hráčok z Považia. Vysokoškoláčky sa príliš do útoku nehrnuli a viac bránili. Nemšová s pribúdajúcimi minútami získavala pevnú pôdu pod nohami a začínala roztáčať svoj kolotoč. Po druhej prestávke to boli domáce hráčky Nemšovej, ktoré zápasu diktovali tempo. Po záverečnom hvizde dvojice Mészároš, Rybanský sa tešili z úvodného víťazstva a vedenia v sérii hráčky Nemšovej. Vysokoškoláčky z Bratislavy veľa vody v zápase nenamútili a vyzerá to, že v prvom kole asi proti víťazovi základnej časti zázrak neuhrajú.

Góly: 17. Strapková (Remová), 18. Izraelová , 23. Sádecká (Ďuríková), 25. Haljaková (Ďuriková), 30. Sádecká (Ďuriková), 38. Ďuriková (Izraelová), 45. Bobotová (Tokárová), 50. Remová (Strapková), 53. Tokárová, 57. Ďuriková (Haljaková) – 17. Tardíková (Szaboová), 28. Csúzová (Zvoneková), 51. Szaboová (t.s.)

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – CVČ Unihoc Žirafa Žilina 5:8 (0:3, 3:1, 2:4) stav série 0:1

Pod Zoborom privítali žirafu zo Žiliny. Nitra v základnej časti bola v čele, čo sa o žirafe povedať nedá. Slavistky sa dnes presvedčili, že play off je nová súťaž. Žirafa v prvej tretine dokonale zaskočila domáce Slavistky tromi gólmi, keď už v 5. minúte bolo 0:2. Nitra sa nevedela vyrovnať s nepriaznivým vývojom zápasu a prvá prestávka padla domácim vhod. V druhej tretine sa podarilo domácim streliť góly. Nitra aj po dobrej druhej tretine strácala na súpera gól. Žirafa síce premárnila trojgólové vedenie, ale pred záverečnou tretinou bola o krok v pred. V záverečnej tretine sa podarilo Nitre vyrovnať. Za nerozhodného stavu 4:4 sa mohli oba celky ujať vedenia, ale nakoniec prišla 53. minúta a veľká chvíľa žirafy. Tri góly za tri minúty zlomili zápas v prospech Žiliny. Nitra v závere už len upravila výsledok. Žilina sa dnes postarala o prvé prekvapenie, keď zdolala sa ujala v sérii vedenia. Zajtra je na programe odveta o 10:00 hod. v Nitre

Góly: 24. Janegová, 31. Broošová (Bajanová), 37. Kňažková (Trnková), 46. Janegová (asistencie), 60. Trnková (Janegová) – 3. Backová (asistencie), 5. Pažická (Boľová), 20. Backová (asistencie), 28. Bernátová (asistencie), 53. Krivulčíková (Hrošová), 54. Hrošová (Grečnárová), 56. Klapitová (Gešová), 58. Klapitová (Majtánová)

ŠK 98 Pruské – FBK Kométa Smolník 7:2  (3:0, 1:2, 3:0) stav série 1:0

V Dubnici privítali hráčky Pruského nováčika súťaže Smolník pri premiérovej účasti v play off. Úvod zápasu sa niesol v nepremieňaní šancí. Prvá sa podarila premeniť domácim, ktorý sa ujali vedenia. Pruské do prestávky náskok zvýšilo. Po prestávke sa k slovu dostali i hráčky Smolníka. Hosťujúci tím stav stretnutia vyrovnal a mohlo sa začínať od nuly. Domácim vrátila vedenie pred druhou prestávkou kapitánka Šponiarová Michaela. V záverečnej tretine si hráčky Pruského začali dávať viacej pozor na útoky Smolníka. Pruské pridalo na efektivite a skóre zápasu zvýšilo. V záverečných minútach sa zápas dohrával.

Góly: 14. Hlaváčová (Petrovská), 16. Trošková (Bachorcová), 17. Petrovská (Hrehušová), 38. Šponiarová (Petrovská), 46. Dobrodejová (Šponiarová), 50. Petrovská (Šponiarová), 56. Hrehušová (Mončeková) – 28. Hudáková (Grossová), 32. Hudáková (Kalinská.)