V ženách uspeli Vítkovice v mužoch Mladá Boleslav

23.04.2018 22:17:00
Naši susedia Česi taktiež dohrali svoje najvyššie súťaže mužov aj žien. V klasickom Superfinále, ktoré sa tentoraz odohralo v Ostrave, sa v kategórii žien stali majsterkami Vítkovice aj s kvartetom slovenských reprezentantiek. V mužskom finále Vítkovice, kde pôsobí aj slovenský reprezentant Lukáš Řezanina, neuspeli s Mladou Boleslavou.

V ženskom finále sa ujali vedenia Vítkovice až na konci úvodnej tretiny, no začiatok druhej časti patril Chodovu, ktorý vyrovnal. V polovici zápasu sa však Vítkovice opäť dostali do vedenia zásluhou slovenskej reprezentantky Michaely Šponiarovej. Ďalšia slovenská reprezentantka Kristína Belicová, ktorá háji farby pražského Chodova však vrátila svoj tím do hry necelých desať minút pred koncom zápasu a vyrovnala na 2:2. Keďže už gól v riadnom hracom čase nepadol, zápas sa dostal do predĺženia. V ňom uspeli Vítkovice, ktoré zásluhou skúsenej českej reprezentantky Hany Koníčkovej rozhodli o svojom víťazstve a zisku majstrovského titulu pre Vítkovice.

V kategórii mužov padlo podstatne viac gólov. Lepšie začali Vítkovice, ktoré sa už počas štvrtej minúty ujali vedenia, no Boleslav stihla v jedenástej minúte vyrovnať. Relatívne po krátkej chvíli odpovedali Vítkovice dvoma gólmi a zvýšili na 3:1. „Bolka“ však strelila dôležitý gól v závere úvodnej časti.

Boleslav sa nakopla a v úvode druhej tretiny bolo vyrovnané – 3:3. Strelci oboch tímov sa však na dlhší čas odmlčali a fanúšikovia v Ostravar Aréne si museli na ďalší gól počkať do trinástej minúty záverečnej tretiny. Mladá Boleslav sa ujala vedenia 4:3. O päť minút neskôr viedla „Bolka“ 5:3, no Vítkovice využili presilovku a vrátili sa do hry. V poslednej minúte vyrovnal strelec hetriku Martin Tokoš na 5:5 a dostal zápas do predĺženia. V ňom rozhodla o zisku titulu Mladá Boleslav a tak sa trio slovenských reprezentantov vo farbách Vítkovíc Lukáš Řezanina, Václav Komačka a Ladislav Gál museli uspokojiť so striebornou medailou...

ZDROJ FOTO: Český florbal