V ženskej Hyundai extralige na úvod súboj nováčika proti majstrovi!

24.06.2019 13:36:23
Najvyššia celoštátna súťaž žien Hyundai extraliga, začína prvými súbojmi počas víkendu 21. a 22. septembra. Fanúšikovia sa majú veru na čo tešiť. Štyri družstvá z celkového počtu desať, odohrajú obe úvodné kolá v domácom prostredí. Nováčik z Partizánskeho začne z ostra. Privíta obhajkyne majstrovského titulu FbC Predator Sabinov.

Úradujúce majsterky zo Sabinova začínajú súťaž na ihriskách súperov. Štart zaznamenajú na pôde nováčika v Partizánskom a na druhý deň sa predstavia na Kysuciach. „Vyžrebovanie súťaže osobne veľmi neriešim. Moja osobná a aj tímová príprava prebieha a bude prebiehať počas celého leta, takže nevidím problém v tom, že by sme na ligu neboli pripravené už od prvých zápasov. Momentálne ešte absolvujeme tréningy v hale, kde sa venujeme skôr voľnej hre a od júla sa presúvame na vonkajšie ihriská a budeme sa venovať letnej príprave. Z uplynulých sezón sme však zvyknuté na to, že nás čakajú ťažší súperi na začiatku, takže s tým nemáme žiaden problém,“ povedala kapitánka FbC Predator Sabinov Barbora Boháčová.

 

Nováčik FBK Harvard Partizánske, ktorý postúpil do extraligy v baráži cez FBC Mikuláš Prešov, čaká na úvod náročný súboj a to rovno proti majsterkám zo Sabinova. Na druhý deň však hostia Eastern Wings Michalovce, čo by mohli zvládnuť ak si chcú zachovať extraligovú príslušnosť aj v nasledujúcej sezóne. „Tušil som, že ako nováčik by sme v prvom kole mohli dostať úradujúceho majstra. My sa na extraligu tešíme a budeme robiť všetko preto, aby sme ju hrali dôstojne a nechceme byť v súťaži iba do počtu. Podľa papierových predpokladov nás čaká najťažší a na druhý deň relatívne najľahší súper. Pre nás budú náročné všetky zápasy, pokiaľ si zvykneme na rýchlejší a kontaktnejší florbal, než s akým sme sa stretávali doteraz. Je to však pre nás výzva aby sme ukázali, čo vieme a tým pritiahli fanúšikov na tribúny. Sme momentálne jediný šport v Partizánskom, ktorý hráva celoštátnu extraligu, čo by mohlo tiež pomôcť, k tomu, že si ľudia nájdu cestu na naše zápasy,“ povedal tréner FBK Harvard Partizánske Dušan Ďuríček.

 

Výhodu domáceho prostredia budú mať aj dievčatá z Oravy, ktoré budú hostiť Spišskú Novú Ves. Tvrdošínčanky sa na štart Hyundai extraligy tešia, pretože si konečne zahrajú na vynovenej hracej ploche. Dva súboje doma odohrá aj jediný zástupca hlavného mesta Slovenska. Bratislavský Hurikán sa stretne s finalistom ŠK 98 Pruské a na druhý deň si zahrá o dôležité body proti Slávii Nitra. Rovnakých súperov len v opačnom poradí bude mať v domácom prostredí aj družstvo z Nemšovej.

 

Nádejné mladé družstvo z Kysuckého Nového Mesta sa doma stretne s rovnakými súperkami ako Partizánske. Čiže si Kysučanky zmerajú sily najprv s Michalovcami a potom aj so sabinovskými „Predátorkami.“

 

Základná časť, ktorá bude mať 20 ligových kôl sa končí v nedeľu 23. februára 2020. 3trnásť dní na to sa začne play-off a majstra spoznáme približne v polovici apríla budúceho roku. Novinkou je, že sa od sezóny 2020/2021 súťaž zúži na osem účastníkov a tak družstvá, ktoré po základnej časti obsadia konečné deviate a desiate miesto, vypadávajú priamo do nižšej súťaže. Družstvo na ôsmom mieste po play-off odohrá baráž s víťazom prvej ligy žien.

 

Program 1. kola Hyundai extraligy žien – sobota 21. 09. 2019:

 

FbK Tvrdošín – FbK Kométa Spišská Nová Ves

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK 98 Pruské

NTS FK ZŠ Nemšová – ŠK Slávia SPU DFA Nitra

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – Eastern Wings Michalovce

FBK Harvard Partizánske – FbC Predator Sabinov

 

Program 2. kola Hyundai extraligy žien – nedeľa 22. 09. 2019:

 

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK Slávia SPU DFA Nitra

NTS FK ZŠ Nemšová – ŠK 98 Pruské

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FbC Predator Sabinov

FBK Harvard Partizánske – Eastern Wings Michalovce

 

Celý rozpis súťaže môžete nájsť tu:

 

Rozpis Hyundai extraligy žien – sezóna 2019/2020

 

ZDROJ FOTO: DIAMONDART

späť