Vanta: „Konečne si môže Ondrej Balák poriadne zabehať!“

11.10.2018 19:52:10
Prvá liga mužov pokračuje ďalšími zaujímavými zápasmi piateho a šiesteho kola. Schyľuje sa k derby súboju, ktorý sa odohrá v Trnave kam pricestuje nováčik zo Serede. Lídri súťaže z Púchova cestujú na Východ republiky, kde ich v Košiciach čaká duel proti Žltému Snehu a v nedeľu aj súboj v Michalovciach.

Púchovčania sú po štyroch odohratých kolách na vedúcej pozícii a zároveň jediným tímom prvej ligy, ktorý zatiaľ neokúsil trpkosť prehry. V sobotu však Púchovčania odohrajú náročný duel proti košickému Žltému Snehu. „Košičania sú na tom rovnako ako my, čiže v prvom rade očakávam pekný florbal. Určite chce aj Žltý Sneh naďalej zostať bez prehry, tak budú bojovať a my rovnako, ale veľmi sa tešíme na tento zápas. Od Michaloviec, s ktorými sa stretneme v nedeľu, nevieme čo očakávať, čiže ich určite nemôžeme podceniť. Samozrejme chceme vyhrávať a preto nebudeme meniť našu hru,“ povedal tréner Púchova Peter Hinka.

 

Derby medzi Trnavou a Sereďou sľubuje veľa zábavy a dobrý florbal. Trnavčanov okrem Serede čakajú aj Topoľčany a Sereď si zahrá v Dubňanoch proti Skalici. „V Trnave nás čaká lokálne derby. Viacerí hráči sa osobne poznajú a určite si nič nedarujú. Niektorých z nás dokonca čaká návrat na staré pôsobisko, takže zápas bude veľmi špecifický. Proti Skalici sme naposledy hrali ešte v druhej regionálnej lige počas sezóny 2013/2014, kde nás a aj celú súťaž riadne prevalcovali. Uvidíme kam to oba tímy počas piatich rokov dopracovali,“ prezradil hrajúci tréner Serede Ondrej Balák. Trnavčania berú tento súboj o niečo viac s humorom. „Pred nami je kolo na ktoré sa veľmi tešíme. So Sereďanmi sme výborný kamaráti a sám som zvedavý ako to celé nakoniec dopadne. Na tribúnach budú fanúšikovia, ktorí poznajú obidva tímy a aj pre nich to bude poriadna zábava. Bubon je už nachystaný a verím, že každý kto si v sobotu nájde cestu do haly, nebude sklamaný. Navyše si Ondrej Balák môže konečne poriadne zabehať, keďže je už aktuálne v seredskom tíme. Dúfam, že sa nebude chcieť z toho nejako vykľučkovať,“ podpichol hrajúci tréner a kapitán Trnavy Matej Vanta.

 

Sabinovskí „Predátori“ cestujú len na jeden zápas a to do Detvy, pretože druhý súboj proti Partizánskemu odložili na 20. októbra. Harvard Partizánske tak všetko úsilie vloží do stretnutia proti úspešne rozbehnutému nováčikovi Raptorsu. „Nováčik súťaže sa v jej úvode preukázal v dobrom svetle a v kvalitnej forme. Pozbierali viac bodov ako my a sú tak papierovými favoritmi. Čaká nás náročný duel, ale ako v každom zápase hráme na výhru. Sme verní svojmu štýlu hry a našej kvalite. Rozhodne sa však až na našej palubovke,“ povedal tréner Partizánskeho Lucián Daňo.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

5. kolo – sobota 13. 10. 2018:

 

14.00 hod – Eastern Wings Michalovce – ŠK Victory Stars Nová Dubnica (MŠH, Chemlonská, Humenné)

16.00 hod – FBC 11 Trnava – ICE Players Sereď (MŠH, Rybníková, Trnava)

17.30 hod – DTF team Detva Joxers – FbC Predator Sabinov (MŠH, Štúrová, Detva)

17.45 hod – FBC Skalica – FbO Žochár Topoľčany (ŠH Sportcentrum ŽELVA, Hodonínská, Dubňany, ČR)

18.00 hod – FBK Harvard Partizánske – FBK RAptORs (MŠH, Februárová, Partizánske)

20.40 hod – Žltý Sneh Košice – FBK Púchov (Multihala, Alejova, Košice)

 

6. kolo – nedeľa 14. 10. 2018:

 

10.45 hod – FBC Skalica – ICE Players Sereď (ŠH Sportcentrum ŽELVA, Hodonínská, Dubňany, ČR)

13.00 hod – Eastern Wings Michalovce – FBK Púchov (MŠH, Športová, Michalovce)

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – ŠK Victory Stars Nová Dubnica (Multihala, Alejova, Košice)

15.00 hod – FBC 11 Trnava – FbO Žochár Topoľčany (ŠH OA, Kukučínova, Sereď)

16.00 hod – DTF team Detva Joxers – FBK RAptORs (MŠH, Štúrová, Detva)

Zápas FBK Harvard Partizánske – FbC Predator Sabinov odložili na 20. októbra 2018.

späť