Víkend v znamení debaklov!

12.02.2019 14:11:58
V juniorskej extralige padlo počas víkendu veľké množstvo gólov. Favorizované tímy rozdávali nádielky, ktoré vyústili do 176 presných zásahov, čo predstavuje priemer 17,6 gólu na zápas! Jediným prekvapením bolo domáce víťazstvo Mútneho nad 1: FBC Trenčín.

Lídri súťaže, hráči košického ATU, si v domácom prostredí poradili s Modrou v pomere 21:2 a prehre 16:5 neušla ani Banská Bystrica. Ich mestskí rivali a prenasledovatelia v tabuľke FK Florko Košice mali tiež strelecké hody. Florko zdolalo Banskú Bystricu 16:6 a na druhý deň aj Modru 19:1. „Predchádzajúce dva víkendové zápasy nič neriešili a boli pre nás slabým tréningom. Už sa sústredíme na záverečný duel základnej časti a to na derby s ATU,“ povedal stručne a výstižne tréner košického Florka Pavol Blaško a na otázku, či očakával takéto vyvrcholenie základnej časti dodal: „Pred začiatkom sezóny sme poznali kvalitu ATU, ostatné tímy sme zvlášť nesledovali. V kategórii juniorov dochádza z roka na rok k zmenám, takže vieme predpokladať len veľmi povrchne, akú silu budú mať jednotlivé tímy.“

 

Trenčianskemu FBC nevyšiel víkend podľa predstáv. FBC prehralo v Žiline 4:5, no nečakaná prehra prišla v nedeľu v Mútnom. Oravské „Sršne“ vyhrali nad Trenčínom 7:5 a potvrdili si miestenku do play-off. „Aj taký je šport a nie každý deň sa musí dariť. Prehry k športu patria aj keď ich nemáme radi. Nebudeme sa na nič vyhovárať. Formu nemáme takú ako v predchádzajúcej sezóne, hlavne u skúsených hráčov. Robíme množstvo chýb, no dôležité je poučiť sa z nich. Sezóna ešte nekončí a súťaž v podstate začína až teraz súbojmi play-off. Nič ľahkého nás tam ale nečaká a navyše musíme ešte vyriešiť množstvo nedostatkov, aby sme v play-off uspeli,“ povedal tréner 1. FBC Trenčín Pavel Polakovič. Chlapci z Mútneho boli očividne spokojní. Najprv si vydupali víťazstvo 9:3 s posledným AS Trenčín a potom už spomínanú výhru 7:5 nad FBC. „V nedeľu to bol iný level. Neviem čím to je, ale moji chalani rastú s chuťou súpera, Čím zvučnejší, tým rastie aj náš výkon. Vieme sa prispôsobiť slabšiemu, ale aj silnejšiemu. Zápas bol vzácne vyrovnaný. Chalani zistili, že sa dá hrať proti Trenčanom otvorenú partiu. Správne sa nabudili, lavička žila, chalani takmer stáli celý zápas a navzájom sa povzbudzovali. Aj za nepriaznivého stavu sme dokázali rýchlo odpovedať a na konci bola u nás väčšia chuť po víťazstve, ako u súpera. V závere sme strhli bojovnosťou víťazstvo na svoju stranu. Podržal nás brankár a keď sa pridal každý člen družstva a bol z toho skvelý zážitok pre stovku prítomných divákov. Tribúny nakoniec zatlieskali aj hráčom súpera, lebo aj vďaka hráčom FBC Trenčín  to bolo skvelé predstavenie,“ skonštatoval spokojný kouč Mútneho Anton Kapičák.

 

Valcovali aj bratislavské tímy. Obetným baránkom boli florbalisti Mikuláša Prešov, ktorí si do Stupavy a Bratislavy prišli pre parádne debakle. Majstrovské Tsunami Záhorská Bystrica vyhralo nad Šarišanmi 21:1 a bratislavský Snipers 19:2.

 

Spokojní sú aj Žilinčania, ktorí sa po dvoch víťazstvách a to 5:4 nad 1. FBC Trenčín a 13:1 nad AS Trenčín vyhupli v tabuľke na pekné tretie miesto. Do dôležitého súboja proti FBC nenastúpil brankár Samuel Hazucha, no ochotne sa podelil o svoje pocity: „To prečo som nechytal v sobotu ale až na druhý deň proti AS je na rozhodnutí trénera Martina Venenyho. Viem, že zloženie zostavy mal už vyše týždňa premyslené. Podľa mňa sme na brankárskom poste vyrovnanou dvojicou a druhá vec je, že kolega Jakub Šuška kryje chrbát brankárskej jednotke v extralige mužov a aby si zachytal, musí nastúpiť aj na jeden z ťažkých zápasov v juniorke. Myslím, že to máme podelené tak 50 na 50. V súboji proti AS nešlo na mňa veľa striel. Je to papierovo slabší celok ako trenčianske FBC. Brankár má byť v strehu, ale keď nejde naňho žiadna strela, tak potom sa už stráca koncentrácia. V ťažších zápasoch ide prvá, či druhá strela a potom to už ide akosi samé. Zápas s FBC bol bojom o tretie miesto v tabuľke a to sa ukázalo aj v samotnej hre. Akcie boli pekné a striedali sa na oboch stranách. Dobré však bolo pre nás, že sme si vytvorili gólový náskok a to už potom rozhodlo v náš prospech.“

 

Výsledky zápasov extraligy juniorov:

 

20. kolo – sobota 9. 2. 2019:

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – 1. FBC Florbal Trenčín 5:4 (3:2, 2:1, 0:1)

 

FK Florko Košice – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 16:6 (4:2, 6:3, 6:1)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Mikuláš Prešov 21:1 (5:0, 13:1, 3:0)

 

TJ FBK Hornets Mútne – FBK AS Trenčín 9:3 (1:0, 3:1, 5:2)

 

FaBK ATU Košice – FBC BlueBerries Modra 21:2 (4:0, 7:0, 10:2)

 

21. kolo – nedeľa 10. 2. 2019:

 

FK Florko Košice – FBC BlueBerries Modra 19:1 (4:0, 7:1, 8:0)

 

Snipers Bratislava – FBC Mikuláš Prešov 19:2 (8:0, 6:0, 5:2)

 

FaBK ATU Košice – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 16:5 (4:1, 8:3, 4:1)

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FBK AS Trenčín 13:1 (7:0, 3:0, 3:1)

 

TJ FBK Hornets Mútne – 1. FBC Florbal Trenčín 7:5 (1:1, 2:1, 4:3)

 

Aktuálna tabuľka po 21. kole:

 

ZDROJ FOTO: Lucia OLEKŠÁKOVÁ

späť