Víkend v znamení derby súbojov

13.12.2018 18:36:59
Prvá liga žien pokračuje ďalším dvojkolom a v ňom sa chystá viacero derby zápasov. Regionálne dvojičky sa stretnú medzi sebou v Bratislave, ale aj v Trenčíne, či Nemšovej a taktiež na Kysuciach.

Zrejme medzi najzaujímavejšie sa radí dvojzápas medzi béčkom Nemšovej a víťazkami predchádzajúceho ročníka 1. FBC Florbal Trenčín. Nemšová je na prvom mieste tabuľky bez straty bodu, no dievčatá z Trenčína bojujú zo štvrtého miesta o pozíciu, ktorá im zaručí účasť v baráži o postup do ženskej extraligy. „V minulosti sme sa s Nemšovou stretávali, naposledy to bolo počas tohto roku na turnaji. Vždy to boli zaujímavé zápasy. Ak nastúpi reálny B-tím Nemšovej, tak to môžu byť veľmi zaujímavé a dobré zápasy, na ktoré sa veľmi tešíme. Do každého súboja ideme s cieľom bodovať, takže nebude to inak ani v dueloch s Nemšovou. Verím, že sa nám to aj podarí. Bude to mať nádych derby, ale len ťažko to prirovnávať k extraligovým zápoleniam Nemšovej proti Pruskému, povedala hráčka 1. FBC Florbal Trenčín Nadežda Hájková.

 

Druhým lákadlom bude dvojitý súboj na Kysuciach. V sobotu vycestuje do Kysuckého Nového Mesta Čadca a na druhý deň si domáce prostredie družstvá vymenia. Pokiaľ béčko Kysuckého Nového Mesta postaví aj hráčky pôsobiace v extralige, sú jasným favoritom víkendu. Nováčik z Čadce sa aj napriek tomu na súboje teší. „Je príhodné, že rok zakončíme práve zápasmi proti Kysuckému Novému Mestu. Dievčatá už od začiatku sezóny vnímali toto derby a myslím, že podobne je na tom aj súper. Iste, radi by sme tento rok pridali ešte aspoň jedno víťazstvo. Sme si však vedomí sily Kysučaniek, napriek mladšiemu veku hovoria skúsenosti v ich prospech. Bude záležať aj na zostavách, či nasadia do duelov aj extraligové hráčky. Naopak, koľko našich dievčat nenastúpi kvôli zraneniam, či pracovným povinnostiam,“ povedal tréner Čadce Peter Jurga.

 

V Bratislave je favoritom medzi Lidom a Florpédom favorit jasný. Je ním ŠK Lido, ktoré taktiež ako Trenčín a Partizánske zrejme zvedú súboj o dve miestenky do baráže o extraligu a preto Lido potrebuje body. Florpédo je zatiaľ na poslednom mieste tabuľky bez bodu.

 

Štvrtú dvojicu tvorí Dukla Banská Bystrica a Mútne. Na Orave už zápas 12. kola predohrali a vyhralo v ňom Mútne vysoko 11:4. V sobotu je na programe odveta v Badíne, kde hrá domáce zápasy Banská Bystrica.

 

Program zápasov prvej ligy žien:

 

11. kolo – sobota 15. 12. 2018:

 

14.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

16.30 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – TJ FBK Hornets Mútne (ŠH Tajovského, Badín)

17.00 hod – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ – 1. FBC Florbal Trenčín (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

17.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – JSC – Wild Girls Čadca (MŠH, Športová, Kysucké Nové Mesto)

 

12. kolo – nedeľa 16. 12. 2018:

 

13.00 hod – JSC – Wild Girls Čadca – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ (MŠH PRATEX, Andreja Hlinku, Čadca)

14.00 hod – FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

16.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

Zápas TJ FBK Hornets Mútne – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 11:4 predohrali.

späť