Víkendová sobota v ženskej extralige a 1. mužskej lige

03.11.2012 21:16:02
Smolník sa postaral o prekvamenie v extralige žien. Nováčik z Nižnej si udržal čelo 1. mužskej ligy.

Extraliga žien mala dnes na programe 7. kolo. Spolu so ženami sa hrala polovica č. dvojkola mužskej 1. ligy. Zápasy boli aj dnes zaujímavé a plné prekvapení. Pohľadom na samotné výsledky sa sami presvedčíte.

CVČ UNIHOC Žirafa Žilina - FBK Tvrdošín 4:6 (2:2, 1:1, 1:3)

Súboj dvoch susedov zo severu priniesol zaujímavý a atraktívny florbal. Prvé dve vyrovnané tretiny priniesli nerozhodné skóre. V drese žirafy sa predstavili dnes aj skúsené hráčky ako Kadučáková, Krivulčíková, ktoré vystužili omladenú zostavu a čo bolo na hre poznať. Tréner Cvanciger v záverečnej tretine stiahol hru na dve päťky a Tvrdošín bol lepším tímom. Žilina v tretej tretine neudržala krok so súperom a musela sa mu porúčať. Tvrdošín potvrdil svoju skvelú formu a zaslúžene vyhral.

FBC Mikuláš Prešov - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)

Zápas, ktorý mohol veľa zmeniť sa odohral v Prešove. Nitra pricestoval na východ s úmyslom bodovať proti čomu boli domáce hráčky. Po prvej tretine, kde oba celky mali svoje svetlé aj slabšie chvíľky bol stav nerozhodný. V druhej tretine Nitra vyhorela. Ponúknuté šance prameniace z chýb hosťujúcich hráčok Prešov využil, na góly ako aj svoje vlastné oslabenie. V záverečnej tretine Nitra nastúpila ako vymenená a začala sťahovať náskok domácich. V posledných sekundách mala Janegová najbližšie k vyrovnaniu, ale Prešov odolal. Prešovský recept na víťazstvá nad Nitrou pokračuje. Nitra naopak dnes stratila svoju päťzápasovú neporaziteľnosť.

ŠK 98 Pruské - FBK Bodgau Stupava 21:0 (7:0, 4:0, 10:0)

Duel majstra s nováčikom môžeme považovať aj za krst ohňom. Krst to bol pre Stupavu bohatý a najme ich gólové konto pocítilo najväčšiu záťaž. Stupava v extralige zbiera cenné skúsenosti a proti majstrovi sú o to cennejšie. Pruské si dnes poradilo hladko so svojim súperom o čom svedčí aj samotný výsledok.

FBK Kométa Smolník - VŠK FTVŠ UK Hurikán 10:6 (2:2, 3:2, 5:2)

Zápas v ktorom sa udialo prekvapenia na úkor papierového favorita. Vysokoškoláčky na pôde nováčika zo Smolníka stratil body a hneď všetky. Zdá sa, že forma z úvodu sezóny upadla. Smolník dokázal zaskočiť vysokoškoláčky v záverečnej tretine a vystrieľať si víťazstvo. Víťazstvom nad Vysokoškoláčkami FTVŠ sa Smolník postaral o prekvapenie kola.

4 . dvojkolo - muži 1. liga

FBC GRASSHOPPERS AC UNIZA “B“ - FJA-FbO Nižná               6:3  (2:2, 1:1, 3:0)

VPV FBO LIPANY 09 - ŠK LIDO Prírodovedec                               6:8  (3:2, 1:4, 2:2)

N-SPORT Zvolen - ŠK 1.FBC Trenčín "B"                                      6:8  (2:1, 1:4, 3:3)

ŠK LIDO Prírodovedec - FBC Grasshoppers AC Uniza "B"        5:5  (0:1, 2:2, 3:2)

ŠK 1.FBC Trenčín "B" - VPV FBO LIPANY 09                                  5:5  (2:0, 0:2, 3:3)

N-SPORT Zvolen - FJA-FbO Nižná                                                  1:18 (0:5, 1:7, 0:6)