Viktória Bobotová: "Každý súper môže prekvapiť či potrápiť."

20.02.2014 15:03:18
Na Orave po dolpnení kádra majú len tie najvyššie ambície.

Ženskú extraligu čaká počas víkendu štart play off. Vo štvrťfinále, ale i v celej nadstavbovej časti ženskej extraligy je jedným z horúcich favoritov na zisk zlata Tvrdošín. Na Orave sa po skončení MS žien posilnili a hneď trojnásobne.  Do tímu pribudlo trio dievčat z Nemšovej. Pred štartom štvrťfinále sme vyspovedali Viktóriu Bobotovú, jednu z nových tvári v drese Tvrdošína.

 

Odchovankyňa florbalu z Považia s reprezentačnými skúsenosťami nenastupovala po EFC pravidelne v drese materského klubu. Po MS prišla však zmena a hosťovanie. „Dôvodov bolo viac, išlo hlavne o prístup niektorých hráčok počas letnej prípravy k tréningom a určitým rozhodnutiam zo strany klubu. V neposlednom rade bola túžba okúsiť zmenu a naučiť sa niečo nové.“ Viky vyjadrila hlavné dôvody odchodu na Oravu.

 

Tvrdošín s príchodom sestier Ďuríkových a Bobotovej nabral na kvalite a sile. Čo vraví na skladbu a nový kolektív “Viky“, ako ju hráčky volajú. „Veľkú zásluhu pri začlenení do tímu Tvrdošína má náš tréner Cvanco, ktorý nám vychádza v ústrety či už po stránke hernej, ale i organizačnej. Bez super kolektívu by to však nešlo. Jednoznačným cieľom je postúpiť do finále a pobiť sa o zlato.“ načrtla i ciele do play off, ktoré sú samozrejme len tie najvyššie. O tom či v Tvrdošíne táto šikovná obránkyňa zostane nie je isté. Záujem o jej služby prejavili už kluby, čo sama potvrdila. „Niečo priletelo zo susedného Česka, zatiaľ je všetko v štádiu riešeni."

 

 

Tvrdošín si do prvého kola vybral vysokoškoláčky z Hurikánu. Cesta do semifinále by nemala byť komplikovaná, ale netreba nikoho podceniť ako hovorí Viky Bobotová. „Každý súper môže prekvapiť či potrápiť. Treba zabudnúť na to, čo bolo v základnej časti, poučiť sa z chýb a vstúpiť správnou nohou v plnom nasadení do každého víkendového zápasu.“

 

Dá sa zvládať štúdium na vysokej škole v Trenčíne, bývať v Nemšovej a hrávať za Tvrdošín? Je to určite náročné ale zjavne sa to dá. „Táto otázka je na mieste, sama niekedy nechápem, ako sa to dá stihnúť, ale funguje to. Je to všetko o tom ako si to načasujem a hlavne o podpore a tolerancii, či už zo strany rodičov, priateľov alebo vedenia školy. K tomu môžem povedať len veľké ĎAKUJEM.“ spontánne ukončila rozhovor Viky Bobotová.

 

Foto: M. Šišovský

späť