Virga nazbieral najviac asistencií, ťažil z nich Kvasnica

28.04.2020 08:48:23
Medzi najväčšie objavy predčasne ukončeného ročníka by sme mohli zaradiť mladého útočníka ŠK 1. FBC Trenčín Samuela Virgu, ktorý dosiahol najväčší počet asistencií v extralige mužov. Aj vďaka tomu sa dostal do seniorskej reprezentácie. Sedemnásťročný florbalista však nie je žiaden nováčik, v mužskej extralige hral už vlani.

Samuel Virga odohral v základnej časti extraligy mužov v sezóne 2019/2020 dvadsaťjeden stretnutí, v ktorých získal 57 bodov za 25 gólov a 32 asistencií. Vyčnieva práve jeho počet účinných prihrávok. Nikto ich totiž nenazbieral viac. To, že pri úspešnom ťažení 1. FBC Trenčín mal dôležitú úlohu, potvrdzuje aj skutočnosť, že v tabuľke produktivity súťaže obsadil šiestu priečku, v tímovom hodnotení skončil tretí s dvojbodovým mankom na spoluhráča z formácie Tomáša Kvasnicu. Za klubovým lídrom a druhým najproduktívnejším hráčom ročníka Šimonom Masárom zaostal o štyri body.

 

„Som za to rád, ale nejakú extra váhu tomu neprikladám. So spoluhráčmi sme sa dobre zohrali a padalo nám to tam. Myslím si, že tvorenie hry mi ide o trochu lepšie ako strieľanie gólov, takže väčšinou v mojich štatistikách prevládajú asistencie,“ povedal Virga pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB).

 

Za zmienku stojí spolupráca s už spomenutým najlepším slovenským juniorom vlaňajška Kvasnicom. Z ich kombinácií ťažil nielen klubový kouč Jan Holovka, ale aj reprezentačný tréner Radomír Mrázek, ktorý oboch mladíkov z Považia povolal na úspešnú popradskú kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta 2020. „Myslím si, že najviac asistencií som dal práve Tomášovi, s ktorým sme už po toľkých rokoch dobre zohratí,“ potvrdil odchovanec 1. FBC.

 

Svojou súhrou príležitostne motali v sezóne 2019/2020 hlavy aj hráčom v extralige juniorov. Tam Virga získal v dvanástich dueloch 40 bodov (20+20). Do decembrových majstrovstiev sveta zostáva stále takmer osem mesiacov a talentovaný trenčiansky útočník je potenciálny člen kádra reprezentácie SR. Tomu v rámci možností podriaďuje aj svoj aktuálny harmonogram. „Keďže času je teraz viac než dosť, snažím sa udržiavať v kondícii hlavne cvičením a behaním,“ uzavrel.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: ŠK 1. FBC Trenčín

späť