Víťazi základnej časti z kola von, Nižná pred bránami finále

10.04.2019 21:51:26
Lídri základnej časti extraligy mužov z Nižnej dnes nezvládli piaty a posledný domáci súboj s družstvom AS Trenčín, ktorému v Mútnom podľahli 3:5 a nepostúpili do vytúženého finále. Z účasti v ňom sa zaslúžene tešia hráči AS Trenčín!

Domáci sa od začiatku tlačili do ofenzívnej hry, no Trenčania úspešne bránili a kontrovali protiútokmi. Prvý gól však strelili práve hostia. Z troch štvrtín ihriska nastrelil stredom loptu Samuel Dávidek a pred bránkou úspešne tečoval kapitán Juraj Matejka. O necelé tri minúty opäť po nezištnej nahrávke Dávideka k mantinelu zavesil Matúš Machara a Trenčania razom vyhrávali 0:2. Aj v ďalšom priebehu mali o niečo viac navrch domáci hráči, no hostia boli neskutočne efektívni v koncovke. V polovici trinástej minúty skóroval Dávid Baroš a hráči Nižnej boli v šoku... Oravčania ešte viac vysunuli napádanie, čo začalo robiť Trenčanom problémy. Po jednom z nich zatiahol „ručnú brzdu“ Martin Žiaček za čo si vyslúžil dve minúty. Nižná „zadusila“ hostí na ich polovici, no gól nedokázala streliť. Hosťujúci Milan Kováč chcel od polovice ihriska ohroziť bránku Nižnej, no nastrelil domáceho hráča z čoho vznikol protiútok, ktorý premenil kapitán Tomáš Reguly a znížil na 1:3.

Po inkasovanom góle si akoby hostia začali viac dávať pozor aby neinkasovali ďalší gól. Po jednom neúspešnom založení postupného útoku a následnej straty lopty sa z brejku presadil Peter Nehila, ktorý v siedmej minúte znížil na rozdiel jedného gólu a Nižná tak bola späť v zápase. Po necelej minúte sa zbytočne nechal vylúčiť domáci Martin Mačňák, čo AS využilo. Na 2:4 zvyšoval Dávidek. Obe družstvá mali do konca tretiny ešte po jednej presilovke, no nevyužili ich. V samom závere bol ešte vylúčený hosťujúci Voštiar za hrubosť.

Ponúknutú presilovku Trenčania nevyužili, no Nižná v ďalšom priebehu pozmenila taktiku. Oravčania nechali viac hrať hostí a čakali na ich chyby, čo chceli využívať na prečíslenia. Pri jednej z aktivít si domáci vynútili faul a nasledovala presilová hra. Chybnú rozohrávku Nižnej však využil v strede ihriska Ondrej Kusenda, ktorý prudkou strelou zvýšil na 5:2 pre hostí. Nervozita na hokejkách hráčov Nižnej bola čoraz väčšia. Časomiera ukrajovala minúty a domácim sa nedarilo streliť kontaktný gól. Necelé štyri minúty pred koncom si Nižná zobrala oddychový čas a vzápätí začala hru bez brankára. Domácim uľahčili situáciu Trenčania, ktorí sa nechali vylúčiť a tak netrvalo dlho a Nižná znížila zásluhou Patrika Bachana. Na viac sa už domáce družstvo nezmohlo a tak opäť zostalo pred bránami finále...

Kapitán Tomáš Reguly (TJ A – FbO Nižná): „Súper ukázal, že príchodom českého brankára Tomáša Kafku nabrali jeho hráči na odvahe, čo ich veľmi posunulo vpred. Trenčania bojovali do posledných síl a zaslúžene uhrali potrebný postup do finále. Sériu sme si však prehrali sami a vlastnými chybami... Všetci hráči žiaľ nezvládajú tlak a stres, ktorý je v takýchto zápoleniach obrovský. Trenčanom chcem zablahoželať k postupu do finále a želám im veľa šťastia. Taktiež chcem poďakovať divákom za neskutočnú atmosféru, ktorú nám vytvárali počas celej sezóny, hráčom za bojovnosť a realizačnému tímu za pomoc a podporu. Verím, že budúci rok budeme úspešní!“

Tréner Juraj Matejka (FBK AS Trenčín): „Dnes jednoznačne o našom úspechu rozhodlo väčšie nasadenie. Mali sme šťastie, že na začiatku sa nám z prvých štyroch striel podarilo dať tri góly, čo nám dalo veľký kľud na hokejky. Súper hral zbytočne na krásu a do prázdnej brány a málo strieľali. My sme všetko pálili na ich bránu a vyšlo to. Z postupu do finále sa tešíme, no čas na oslavu ešte neprišiel, pretože náš cieľ je jasný...“

TJ A – FbO Nižná – FBK AS Trenčín 3:5 (1:3, 1:1, 1:1), konečný stav série: 2:3