Víťazmi EuroFloorball Challenge Tsunami Záhorská Bystrica!

27.08.2017 18:26:13
Úradujúci majstri Slovenska Tsunami Záhorská Bystrica dokázali vyhrať turnaj EuroFloorball Challenge v Trenčíne a zabezpečili si tak účasť v budúcoročnom turnaji majstrov EuroFloorball Cup. Tsunami dnes vo finále zdolalo ukrajinský FBC Skala Melitopol 9:4.

Ešte predpoludním sa však odohral súboj o konečné tretie miesto, v ktorom sa stretli domáci FBK AS Trenčín a holandský UFC Utrecht. Domáci boli na pozore, pretože v základnej skupine ich už raz Utrecht zdolal v pomere 6:5. Trenčania sa však na odvetu dobre pripravili a nedali Holanďanom šancu na úspech. Po dobrom výkone zvíťazil AS vysoko 9:1. „O našom víťazstve s Utrechtom rozhodli dva fakty. Naši súperi odohrali náročný turnaj s dvanástimi hráčmi a dnes už bolo na nich badať únavu a my sme na rozdiel od prvého vzájomného súboja konečne premieňali šance na góly. Myslím, že sa turnaj celkom vydaril, no mrzí nás, že sme si zahrali predčasné finále proti Tsunami už včera, pretože si dovolím tvrdiť, že tento zápas bol najkvalitnejším na celom podujatí. Do extraligovej sezóny sa cítime dobre pripravení a už sa nevieme dočkať prvého kola,“ povedal kapitán FBK AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Finále EuroFloorball Challenge bolo taktiež jednoznačnou záležitosťou v prospech slovenského tímu. Naši úradujúci majstri Tsunami Záhorská Bystrica, sa od úvodných sekúnd pustili do ukrajinského Melitopolisu. Výsledkom bol trojgólový náskok už po štyroch minútach hry. Ukrajinci sa však trochu vzchopili a dokázali znížiť na 2:3, no Tsunami sa opäť gólovo vzdialilo. Konečných 9:4 hovorí jasnou rečou a tak si Záhorská Bystrica vybojovala prvenstvo a postup na budúcoročný EuroFloorball Cup, ktorý je vyšším levelom tejto súťaže s náročnejšími súpermi. „Melitopol sme už poznali zo vzájomného zápasu v skupine a vedeli sme, ako na nich. Taktiež nám bolo jasné, že Ukrajinci sú slabším družstvom než včerajší semifinálový súper AS Trenčín. Po veľmi kvalitnej príprave, ktorú sme absolvovali v Čechách nás tento turnaj trochu pribrzdil. Očakávali sme okrem súboja s Trenčínom o niečo náročnejšie zápasy,“ zhodnotil hrajúci tréner Tsunami Záhorská Bystrica Martin Kubovič, ktorý k postupu do EuroFloorball Cup povedal: „Na tento turnaj sa tešíme podstatne viac, pretože tam už budú majstri zo silnejších krajín ako sú Nóri, Lotyši, či Estónci. Taktiež si uvedomujeme, že tam už favoritom nebudeme, no pokúsime sa dosiahnuť čo najlepší výsledok.“

 

Zápas o 3. miesto:

 

FBK AS Trenčín (SVK) – UFC Utrecht (NED) 9:1 (2:0, 2:0, 5:1)

 

Finále EuroFloorball Challenge 2017:

 

Tsunami Záhorská Bystrica (SVK) – FBC Skala Melitopol (UKR) 9:4 (3:1, 2:1, 4:2)

späť