Víťazmi Zobor cupu Marvel Team a juniorky Slovenska

02.06.2015 10:56:58
V Nitre sa počas predchádzajúceho víkendu uskutočnil tretí ročník medzinárodného turnaja Slovakia Zobor Cup 2015.

V kategórií mužov súperilo v troch skupinách celkovo dvanásť tímov. Z nich sa do finále prepracoval Marvel Team, ktorý bol zložený z hráčov bývalého Dragonsu Ružinov a súčasných hráčov bratislavského Hurikánu. Marvel Team vyzval vo finále FBK Sabinov a podarilo sa mu zvíťaziť 3:2. O bronz zabojoval ďalší výber – Lojzoví svatebčani, za ktorý si zahral aj hokejový majster sveta a súčasný tréner hokejistov Nitry Antonín Stavjaňa. Lojzovi svatebčani prehrali s tímom EHC Skalica 5:6 po samostatných nájazdoch.

V kategórií žien sa stretli štyri družstvá. Reprezentácia junioriek Slovenska, reprezentácia Maďarska, rakúsky Grasshoppers Zurndorf a domáca ŠK Slávia SPU DFA Nitra. Slovenky prešli až na jednu remízu 1:1 s Maďarskom turnajom bez zaváhania a vo finále zdolali práve Maďarky 8:1. „Bola to pre nás prvá herná previerka v novom cykle. Turnaj nám poslúžil na skladanie jednotlivých formácií, urobili sme si obraz o tom, čo sú schopné dievčatá hrať. Trochu nás mrzí nižšia účasť tímov, než bola pôvodne plánovaná, no uprednostnili sme zápasy pred klasickým sústredením,“ povedal tréner Vladimír Gábor a dodal: „Najbližšou akciou bude augustová účasť junioriek na turnaji Czech open v Prahe, kde si zahráme v kategórií žien.“ Tretie miesto si vybojovali domáce florbalistky, ktoré zdolali rakúsky Zurndorf 8:2. Zaujímavosťou je, že za rakúsky tím si zahrali aj dievčatá z Prešova, pretože im chýbalo niekoľko hráčiek. V bráne Zurndorfu sa objavila aj slovenská reprezentantka Radka Mládenková.

Organizátori Slovakia Zobor Cupu neboli veľmi spokojní s termínom podujatia, ktorý naplánovali na koniec mája. „Zmenili sme termín z pôvodného júla na koniec mája, čo sa nám neosvedčilo. Zrejme sa k tomuto termínu v budúcnosti vrátime. Čo sa týka samotného podujatia si však myslím, že družstvá, ktoré sa v Nitre zišli boli spokojné,“ povedal organizátor podujatia Lubomír Klosík.

ZDROJ FOTO: Ján Csillag