Víťazný vstup do turnaja

20.07.2016 19:29:16
Naši reprezentanti v otváracom zápase porazili krajinu vychádzajúceho slnka pomerom 12:0.

Úvodné buly B-skupiny na Akademických majstrovstvách sveta vo florbale bolo naplánované na 9:00 miestneho času, s čím sa naši reprezentanti vyrovnávali celú prvú tretinu. Skóre zápasu otvoril v 7. minúte kapitán Lukáš Řezanina. Zdalo sa, že to bude jediný gól Slovenska v prvej tretine, avšak v poslednej minúte, v rozmedzí 45 sekúnd, zveladili skóre Kátlovský, Halás a Kerekeš. Slováci tak odchádzali do šatní so štvorgólovým náskokom. V druhej tretine pridanli zverenci Petra Koutného ďalšie štyri góly. Rastislav Mazák v bráne nemal veľa práce, a tak aj po druhej tretine svietila nula na ukazovateli skóre pri tíme Japonska. Záverečné dejistvo prinieslo ďalšie štyri góly do siete Japonska, ktoré pred treťou tretinou vymenilo brankára. V 54. minúte skompletizoval hetrik odchovanec Trebišova, Lukáš Ujhelyi. Naši hráči pôsobili trošku kŕčovito, čo pravdepodobne spôsobovala veľká túžba zveladiť skóre. Prišiel na rad aj oddychový čas naších trénerov, ktorí zdôrazňovali hráčom, aby hrali viac uvoľnene. V tretej tretine Japonci ukázali veľmi bojovný výkon a niekoľkokrát ohrozili Mazáka v bráne Slovenska, ktorý si však počas celého zápasu udržal čisté konto. Nasledujúci zápas odohrajú slovenskí reprezentanti ešte dnes o 19:00 miestneho času proti domácemu Portugalsku.


Ohlasy po zápase:

  

Petr Koutný (hlavný tréner, SVK) - "V prvom zápase sme sa na turnaji stretli proti Japonsku, ktoré bolo pre nás neznámou. V prvej tretine sme skúšali, čo si môžeme dovoliť a čo už nie. Na niektorých chlapcoch bolo vidieť, že cez leto nedržali hokejku v ruke. V poslednej tretine sme sa už prispôsobili hre húževnatým Japoncom."

 

Lukáš Ujhelyi (hráč, SVK) - "Úvodný zápas je vždy náročný napriek vysokému skóre. Trvalo nám niekoľko minút, kým sme si na seba a prostredie zvykli. Tešíme sa na naše ďalšie vystúpenie na turnaji."

 

Peter Nehila (hráč, SVK) - "Nič iné ako výhru by sme nebrali. Prvý gól prišiel neskoro, no aj napriek tomu sme vyhrali prvú tretinu 4:0. V tomto sme pokračovali do konca zápasu, dominovali sme vo všetkých herných činnostiach. V tíme vládnej pokojná atmosféra a už sa nevieme dočkať ďalších zápasov."

 

späť