Víťazný vstup Slovákov proti Belgičanom

04.02.2017 20:26:16
Na turnaji troch krajín v maďarskom Erde sa predstavila aj slovenská reprezentácia mužov, ktorá dnes zdolala Belgicko tesne 7:6.

Takmer kompletne obmenený káder, ktorý sa zúčastnil decembrového šampionátu v Rige, sa po prvý raz v novom zložení stretol v súťažnom zápase a to proti Belgicku. Naši dnešní súperi mali včerajší zápas proti domácemu Maďarsku v nohách. Po prehre o jediný gól s domácimi organizátormi boli Belgičania odhodlaní proti Slovensku uspieť. Prvú tretinu naši súperi vyhrali 2:1 keď za naše farby skóroval jeden z debutantov v reprezentačnom drese, Skaličan Miroslav Štefanec.

 

Hoci Adrián Szabo v úvode druhej časti vyrovnal na 2:2, Belgičania sa opäť dostali do vedenia. Zlom prišiel na začiatku tretej tretiny keď na 5:5 vyrovnal Martin Kubovič, ktorý strelil v súboji dva góly, a po ňom otočil skóre v náš prospech Róbert Trefný. „Veľmi tesný výsledok no herne sme mali určite prevahu, Belgicko hrozilo poväčšine po našich chybách alebo z brejkov. My sme poväčšine v zápase išli do pressu keďže sme nechceli nechať Belgicko zbytočne veľa na loptičke, určite sme miestami až prehnane veľa kombinovali a sme si to chceli hádzať až do prázdnej brány. Odzrkadlilo sa určite trochu aj to, že s niektorými chalanmi sme sa zoznámili len tesne pred zápasom,“ povedal strelec dvoch gólov Slovenska Martin Kubovič. Belgičania síce ešte dokázali vyrovnať, no ďalší z reprezentačných debutantov, Košičan Martin Samek, rozhodol o víťazstve Slovenska v pomere 7:6. „V zápase sme nevedeli premieňať naše šance na góly, čoho sa súper chytil a bol stále viac smelší smerom dopredu. Nevyhli sme sa chybám, ktoré pramenili z našich nepresností a zbytočne sme viackrát inkasovali. V tretej tretine chlapci zabojovali a otočili skóre,“ povedal tréner Slovenska Ján Purc.

 

Zajtra sa tak od 11.00 hod o prvé miesto stretne Slovensko proti domácemu Maďarsku.

 

Belgicko - SLOVENSKO 6:7 (2:1, 3:3, 1:3)

späť