Víťazstvo 1. FBC Trenčín nad ATU Košice, gólové hody Žilinčanov

16.11.2019 22:46:16
Jeden debakel či prehry košických tímov s trenčianskymi družstvami videli v sobotu priaznivci naprieč slovenskými palubovkami v rámci ôsmeho kola našej najvyššej súťaže mužov. Pozíciu lídra tabuľky si upevnil dosiaľ nezdolaný 1. FBC Trenčín, ktorý má náskok už sedem bodov.

Považania "vyrabovali" košickú Multihalu a víťazstvom 6:5 nad ATU v sobotňajšom šlágri si pripísali do tabuľky ďalšie tri body. „Zápas sme začali výborne, keď sme sa dostali do trojgólového vedenia. Myslím, že sa nám podarila hlavne prvá tretina, v ktorej sme diktovali tempo. Neskôr sa priebeh zápasu vyrovnal a na konci bol z toho dramatický priebeh. Pokračujeme v sérii víťazstiev, avšak stále musíme zlepšovať niektoré herné situácie,“ uviedol po zápase hráč 1. FBC Trenčín Marek Bulko.

 

Z víťazstva sa tešili aj hráči druhého tímu spod hradu Matúša Čáka – AS Trenčín. V Púchove zdolali florbalistov Florka Košice 8:7 po samostatných nájazdoch. Na zisku dvoch bodov sa podieľal aj brankár Gabriel Mészáros, ktorý nastúpil napriek zdravotnej indispozícii. „Zápas to bol vyrovnaný, povedal by som, že taký typický remízový. Nepodarilo sa nám odskočiť na viac ako dva góly, v tretej tretine sme ho skoro stratili. Florko bolo silné v okolí nášho bránkoviska, viacero gólov dalo z dorážok, ktoré plynuli z ich dôrazu predo mnou. Nájazdy sú už lotéria a usmialo sa na nás šťastie, aj keď sme potrebovali až sedem sérií. Necítil som sa dnes v bránke príliš komfortne, z derby ešte doliečujem prst, ale Juro Matejka ma ukecal, išiel som cez bolesť. Dva body s Florkom si vážime, predsa len to je mančaft, ktorý pravidelne hráva na špici tabuľky,“ povedal najstarší gólman slovenskej extraligy.

 

Gólové hody si užili Žilinčania, v domácej hale dekalsovali Spišskú Novú Ves 27:3. „Do duelu sme vstúpili aktívne a už v 12. minúte sme vyhrávali 5:0. Napriek vysokému vedeniu sme nepoľavovali a s pribúdajúcim časom narastalo skóre na našej strane. V dnešnom zápase boli chalani hladní po góloch a verím, že podobnú chuť budú mať aj v ďalších stretnutiach. Za dnešný výkon si zaslúži celý tím pochvalu,“ vyjadril sa skúsený člen kádra Grasshoppers Daniel Baránek, ktorý sa na demolácii Spišiakov podieľal jedným presným zásahom.

 

Pred dobrou diváckou kulisou zdolali domáci Snipers Bratislava Nižnú vysoko 9:2. Pod triumf tímu z hlavného mesta sa podpísal hetrikom Martin Kupec. V bránke zase privádzal súperových útočníkov do zúfalstva Dávid Vagaský. „Aj keď Nižná hrala kvalitný florbal, celý zápas sme dominovali. Celých 60 minút sme boli koncentrovaní a hrali to, čo od nás vyžadoval tréner. Výsledok a skóre je celkom zaslúžené. Ďakujeme taktiež fanúšikom oboch tímov, ktorí utvorili výbornú atmosféru,“ zhodnotil brankár Snipers.

 

Oravčanom sa nepodarilo nadviazať na minulotýždňovú výhru 6:1 nad Púchovom. „Zápas sa mi hodnotí veľmi náročne, keďže sme prehrali. So súperom sme držali krok iba v prvej tretine, ktorú sme síce prehrali 1:2, ale mali sme niekoľko šancí, ktoré keby sme premenili, celý duel mohol vyzerať úplne inak. V druhej časti sme inkasovali rýchle góly a to poznačilo našu psychiku a nedokázali sme sa z toho spamätať. Nezostáva nám nič iné, ako pokračovať v tvrdej práci a veriť, že sa dostavia aj výsledky,“ okomentoval prehru hrajúci tréner Nižnej Patrik Bachan.

 

Z druhého víťazstva v riadnom hracom čase v sezóne 2019/2020 sa tešia florbalisti Prešova, ktorí triumfovali nad Púchovom 17:5. „Dnes sme chceli vyhrať, od začiatku sme kontrolovali hru a súpera sme zatlačili. V priebehu zápasu sme využili množstvo šancí a hrali sme naplno. Chalanom patrí pochvala za bojovnosť a nasadenie. Výsledok potešil, no určite sa musíme poctivo pripravovať na ďalšie zápasy,“ povedal kouč Mikuláša Prešov Peter Čaja.

 


Výsledky zápasov extraligy mužov:

8. kolo – sobota 16. novembra 2019:
FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 27:3 (5:0, 13:2, 9:1)
AS Trenčín - FK Florko Košice 8:7 sn (2:2, 4:3, 1:2 – 0:0, 1:0)
FaBK ATU Košice - 1. FBC Florbal Trenčín 5:6 (2:5, 1:1, 2:0)
Fat Pipe Snipers Bratislava - TJ A - FbO Nižná 9:2 (2:1, 4:0, 3:1)
FBC A4ka Mikuláš Prešov - FBK Púchov 17:5 (8:1, 5:1, 4:3)


Aktuálna tabuľka


AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: 1. FBC Trenčín

späť