Vítkovice aj so Slovenkami obhájili Prezidentský pohár

24.02.2020 13:50:00
Florbalistky 1. SC Vítkovice predčasne obhájili Prezidentský pohár za celkové prvenstvo v základnej časti českej extraligy žien. Vlaňajšie šampiónky vedie ako kapitánka reprezentantka SR Denisa Ferenčíková, ktorú dopĺňajú aj ďalšie dve Slovenky – Andrea Šidlová a Jana Trošková.

Vítkovice si prvé miesto v dlhodobej fáze súťaže zabezpečili už v predposlednom 21. kole suverénnym triumfom 15:3 nad Panthers Praha. Pod hladké víťazstvo sa veľkými písmenami podpísala kapitánka Ferenčíková, ktorá strelila päť gólov, ku ktorým pridala aj jednu asistenciu. Zaslúžene ju preto vyhlásili za najlepšiu hráčku Vítkovíc.

 

„Vnímam, že posledné zápasy sa začínam cítiť o dosť lepšie individuálne a vidím zlepšenie aj v hre našej formácie. Verím, že mi to ostane a bude sa dariť naďalej. Na začiatku sezóny sme si víťazstvo v základnej časti stanovili ako čiastkový cieľ a sme radi, že sme ho splnili. Ako samozrejmosť to neberieme. Každá výhra je pre tím dôležitá a táto nám ponúka najlepšiu pozíciu do play-off,“ uviedla pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) Ferenčíková. Jedným gólom sa prezentovala aj Šidlová, Trošková nebodovala.

 

Vítkovice majú pred absolútnym záverom základnej časti na konte dvadsať víťazstiev a iba jedinú prehru po predĺžení (3:4 proti Ostrave). Na čele tabuľky majú už nedostihnuteľný náskok šesť bodov. Záverečné 22. kolo sa mohlo niesť v znamení priamej bitky o čelo tabuľky, keďže Vítkovice sa stretnú s druhou Ostravou, ale napokon včerajším jasným víťazstvom drámu až do posledných chvíľ nedopustili. „Tým, že to je jediné družstvo, ktoré nás dokázalo zdolať, dá sa to vnímať tak, že ide o nášho najväčšieho konkurenta, ale my tento zápas berieme skôr ako kvalitnú prípravu na play-off. Chceme sa víťazne naladiť na najdôležitejšiu časť sezóny,“ dodala kapitánka Vítkovíc.

 

Spomedzi Sloveniek v českej extralige sa v nedeľu presadila aj Kristína Hudáková, ktorá prispela gólom k víťazstvu Ostravy nad Libercom 11:4. Skórovala aj Kristína Belicová pri triumfe jej Chodova na pôde tímu K1 Florbal Židenice 9:5.

 

AUTORI: Samuel PREKOP / Richard WEINFORTNER
FOTO: Miroslav HÝLEK

späť