Vo finálovom derby extraligy zatiaľ úspešnejšie ATU!

25.03.2019 18:50:39
Už len jeden krôčik chýba košickému ATU k majstrovskému titulu v extralige juniorov. Predchádzajúci víkend totiž vo finále „Atučkári“ dvakrát zdolali svojho mestského rivala Florko a v sérii vyhrávajú 2:0 na zápasy.

Prvý duel začali lepšie „Florkáči,“ ktorí sa hneď v úvodnej minúte ujali vedenia. Netrvalo dlho a hráči ATU otočili na 2:1. Florko sa opäť dotiahlo, no pred koncom prvej časti ešte inkasovalo. Neskôr prišla výborná tretina ATU, ktorú chlapci vyhrali 4:1 a spravili tak rozhodujúci krok k prvému víťazstvu v sérii, ktoré sa skončilo výsledkom 8:4.

Druhý zápas bol o niečo vyrovnanejší a po dvoch tretinách svietili na tabuli nerozhodné skóre 3:3. V záverečnej tretine sa však dokázali presadiť už len domáci hráči a štyrmi gólmi upravili na konečných 7:3 pre ATU. „Je to finále a hrá sa o veľa, preto bolo toľko nervozity na začiatku. Hostia nás trochu zaskočili hrubosťou, ktorou hru kúskovali. Vedel som, že to bude ťažký zápas aj v tomto smere. Ani my sme tvrdosťou nešetrili. Boli sme však určite lepší v herných činnostiach. Dôležité je, že sme zápasy presvedčivo vyhrali a že sa nám nezranili hráči. Je super, že sme vyhrali, v sobotu môžeme hrať uvoľnenejšie. Dobre sme čítali hru a hráči splnili to, čo mali. Druhý súboj bol po psychickej stránke veľmi dôležitý. Zápas sme dotiahli do víťazného konca v záverečnej tretine. Podľa mňa to ale nie je náhoda, lebo koncovky hráme doma veľmi dobre,“ zhodnotil úvodné finálové derby zápolenia tréner ATU Košice Peter Vrba.

Družstvo Florka počas celej sezóny dokazovalo svoju kvalitu a tak musia byť ich mestskí rivali aj naďalej v pozore. „Na úvod by som rád zablahoželal súperovi k predvedenej hre a k víťazstvám. Hráči hrajúci v tejto súťaži pomáhajú aj mužom v extralige, takže máme toho veľa. Odohrali sme dva odlišné zápasy, v ktorých sme žiaľ ťahali za kratší koniec. Chýbajú nám skúsenosti z premieňania tutových šancí, čo proti tak dobre pripravenému a poskladanému tímu v konečnom účtovaní chýba. V sobotu bez našich opôr sme odohrali myslím si kvalitný a húževnatý zápas, ale hluchá časť v druhej tretine naše šance a nádeje na lepší výsledok pochovala. Včera sme boli v plnej sile a bol to veľmi kvalitný zápas. Žiaľ, nepremenili sme gólové príležitosti, čo kvalitný súper využil. Prehrali sme dve bitky ale vojnu ešte nie! Tešíme sa na ďalší víkend,“ povedal tréner FK Florko Košice Pavol Blaško.