Vo štvrťfinále extraligy mužov košické i bratislavské derby

07.03.2020 22:06:42
Po skončení záverečného 22. kola základnej časti sezóny 2019/2020 v extralige mužov sa uskutočnil telefonický výber súperov do štvrťfinále play-off. Dvojice sú mimoriadne zaujímavé. Fanúšikovia florbalu sa môžu tešiť na mestské derby a to rovno dvakrát. Play-off štartuje už budúci víkend.

Ako prvý si súpera vyberal víťaz základnej časti a teda 1. FBC Florbal Trenčín. „Do štvrťfinále play-off si vyberáme Žilinu. V prvom kole sa nám príliš nechce cestovať na východ, okrem toho Prešov má výbornú fazónu. Rozhodovali sme sa preto medzi Lidom a Žilinou. Napokon sme si zvolili Grasshoppers, pretože majú o desať bodov menej a skončili na ôsmom mieste,“ uviedol športový riaditeľ 1. FBC Trenčín Ivan Piovarči. „Trenčín má, samozrejme, svoju kvalitu. Odohrali sme s ním dva zaujímavé a pomerne vyrovnané zápasy. Na štvrťfinále sa tešíme a uvidíme, ako to dopadne. Z geografického hľadiska je to pre nás vyhovujúca alternatíva. 1. FBC Trenčín je favorit, ale pokúsime sa ho potrápiť," reagoval Daniel Baránek z tímu Grasshoppers Žilina.

 

Možnosť druhého výberu malo Tsunami Záhorská Bystrica, ktoré sa umiestnil o v základnej časti na druhom mieste. „Vyberáme si Lido. Je vyhovujúce, že je to tím z Bratislavy a nemusíme ďaleko cestovať. Okrem toho si na Lido veríme asi najviac zo všetkých možných súperov,“ vyhlásil líder ofenzívy Záhorskej Bystrice Martin Kubovič. Geografickú blízkosť oboch družstiev vyzdvihol aj tréner ŠK Lido Prírodovedec Roland Bluska: „Bolo nám jasné, že si nás vyberie veľmi kvalitné družstvo a tak to aj je. Pozitívne pre nás je, že nemusíme ďaleko cestovať. Máme súpera po ruke a vieme sa na zápas dobre pripraviť. Od Tsunami očakávame kvalitnú a technickú hru. V úvode sezóny sme ukázali, že s nimi vieme hrať. Nehrá sa nám proti nim zle. Myslím si, že máme šancu a nepredáme kožu lacno.“

 

Ako tretí v poradí si oponenta do štvrťfinále play-off extraligy mužov vyberali zástupcovia Florka Košice. Zvolili si mestského rivala. „Vyberáme si ATU Košice. Poznáme herný štýl tohto súpera a vieme, kde má slabé miesta. Čo sa týka športovej formy, aktuálne na tom nie sú najlepšie. Okrem toho, s Prešovom sa nám nehrá tak dobre ako s ATU,“ povedal predseda Florka Pavol Blaško.

 

Štvrtej Nižnej zostal ako protivník do štvrťfinále Mikuláš Prešov. „Ostali sme trochu prekvapení po dnešnom hladkom víťazstve, do Košíc sme cestovali s malou dušičkou. Očakávali sme, že nám zostane práve ATU, či už z pozície vyberajúceho alebo vyberaného. Prešov je pre nás prekvapenie. Súper je kvalitný a myslím si, že vzhľadom na výsledky v základnej časti nebude mať séria favorita. Tešíme sa na úvodné zápasy, ktoré odohráme doma a dúfam, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov,“ tvrdí hrajúci tréner Oravčanov Patrik Bachan. „Tento súper hral nedávno u nás a doma sme ho zdolali. Začiatok zápasu patril im, ale potom sme už hrali našu hru a zvíťazili sme. Verím, že sa na Nižnú dobre pripravíme, zápasy zvládneme a postúpime do ďalšieho kola. Viac sme si priali jedno z košických družstiev, najmä Florko. Na Nižnú sa však tešíme, je to kvalitný a sympatický súper. Určite to bude dobrá séria,“ dodal František Höger, zástupca FBC A4ka Mikuáš Prešov.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť