Vo Švédsku zrušili najvyššie súťaže, majstrov však majú

20.03.2020 18:34:32
Už aj vo Švédsku pristúpili k nepopulárnemu kroku a pre koronavírus predčasne ukončili sezónu 2019/2020 v najvyšších súťažiach mužov a žien. Severania napriek tomu rozhodli, že udelia majstrovské tituly. Medzi mužmi vyhral Falun a medzi ženami IKSU.

Kompetentní spoza stola rozhodli aj o tom, že posledné dve družstvá v tabuľkách zo základnej časti zostúpia o súťaž nižšie a nahradia ich úspešné tímy z druhej najvyššej súťaže. V praxi to znamená, že medzi švédskou elitou sa v budúcom ročníku nepredstavia medzi mužmi Warberg a Visby a medzi ženami Dalen a Skoghalls. Naopak, do mužskej SSL postúpili Fagerhult Habo a Thorengruppen, právo štartovať medzi ženskou elitou získali Lund Elit a Falun.

 

V mužskej SSL stihli odohrať kompletnú základnú časť, na programe bolo play-off, ku ktorému však už nedošlo. Medzi ženami absolvovala väčšina družstiev 24 duelov z kompletnej 26-kolovej porcie.

 

„Vzhľadom na súčasnú situáciu, ktorú spôsobil šíriaci sa koronavírus jednoducho nemôžeme uskutočniť zápasy, ktoré boli na pláne,“ skonštatovala prezidentka Švédskej florbalovej federácie Märit Bergendahlová, jej vyjadrenie uvádza SSL na oficiálnych komunikačných kanáloch.

 

Strieborné medaily v mužskej SSL získala Storverta, tretie skončilo Pixbo. V ženskej SSL obsadilo druhú priečku Pixbo, bronz si vybojovala Mora.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť