Voštiar: „Chceme byť prínosom pre extraligu juniorov.“

01.06.2020 13:02:32
Družstvo juniorov FK AS Trenčín sa po ročnej pauze vráti do extraligy. Počas premiérovej sezóny v ročníku 2017/2018 obsadili Trenčania konečné deviate miesto a teda skončili tesne pred bránami play-off a o rok neskôr dokonca z poslednej priečky vypadli do regionálnej súťaže. V nej síce v súbojoch s Púchovom neuspeli ale extraligovú licenciu si odkúpili od Mútneho, ktoré sa do súťaže neprihlási.

Mládežnícke kategórie je veľmi náročné hodnotiť z dlhodobého hľadiska, pretože obmena kádra býva pomerne značná. „V mládeži sme v uplynulej sezóne zaznamenali veľký progres. Posunuli sme sa s družstvami o nejaký ten level vpred, no stále máme obrovský kus práce pred sebou. Nastavili sme jasné pravidlá a podmienky, ktoré hráči musia dodržiavať a rešpektovať. Musím sa priznať, že s ich zavedením si chlapci postupne navykli a svedomito pracujú na svojom zlepšovaní sa, za čo ich určite chválim. Nebyť tejto krízy, tak sme mohli byť aj premiérovo na Majstrovstvách SR, no žiaľ dopadlo to ako všetci vieme ale naša cesta nekončí a sme odhodlaní do ďalšej sezóny byť ešte lepší,“ povedal nový tréner juniorského družstva AS Trenčín Martin Voštiar.

 

Práve Voštiar prevzal pozíciu hlavného kouča tímu po svojom predchodcovi Petrovi Klapitovi. Autorita mu však zrejme na lavičke chýbať nebude. „Tá pozícia je úplne odlišná. V klube bolo málo hráčov v juniorskom veku, dorastenci nemali určitý štandard juniorskej extraligy a potrebné talenty v starších žiakoch ešte neboli. Tím bol pozliepaný so striedavými štartmi z okolitých klubov a tí chalani to nebrali až tak zodpovedne. Viac by som to nechcel rozoberať, je to negatívna skúsenosť, z ktorej si klub vzal ponaučenie,“ prezrádza súčasný líder nováčika extraligy juniorov.

 

Samotnou účasťou to ale nekončí. Trenčania sa nechcú opäť len zachraňovať a chceli by niečo viac. „Klubu som predostrel určitý smer a dostal som voľnú ruku. Myslím si, že výsledky z predošlej sezóny hovoria jasne v náš prospech a musíme pokračovať v nastavenom pláne. Trénoval som tri vekové kategórie – starší žiaci, dorastenci a juniori. Nebolo to jednoduché všetko zladiť tak, aby to fungovalo ale spoločne sme to zvládli. Chceme stavať na vlastných odchovancoch a vychovávať hráčov pre mužský tím. Juniorská extraliga nám má v tomto smere pomôcť. Teším sa na spoločnú cestu za ďalšími kvalitnými zápasmi. Juniorská extraliga je z môjho pohľadu ešte kvalitnejšia než tá mužská. Verím, že sa chlapci ukážu ako najlepšie vedia. Výsledkové ciele si nechám pre seba, určite ale viem povedať, že budeme maximálne pripravení byť prínosom pre túto súťaž. Prípravu sme plnohodnotne už odštartovali vstupnými testami a pokračovať v nej budeme s menšou prestávkou až do začiatku sezóny,“ uzavrel Voštiar.

 

AUTOR: Miroslav HÝLEK

 

ZDROJ FOTO: FK AS Trenčín

späť