Vrba: „V súboji proti FBC budú rozhodovať detaily.“

18.01.2019 06:10:57
Až päť tímov juniorskej extraligy má päť kôl pred koncom základnej časti istú účasť v play-off. Ďalšie dve družstvá sú veľmi blízko a po víkende už môžu vedieť na čom sú. Zvyšné tri družstvá sa športovo pobijú o jednu miestenku. Šlágrom kola však bude súboj tretieho FBC Trenčín s lídrom tabuľky FaBK ATU Košice.

Košičania z ATU cestujú na víkend do Trenčína, kde ich čakajú dva odlišné duely. Zajtra to bude dôležitý zápas proti tretiemu 1. FBC Florbal Trenčín a v nedeľu s posledným družstvom FBK AS Trenčín. „Oba tímy sa dobre poznajú, takže očakávam vyrovnaný zápas, v ktorom budú rozhodovať detaily. Dúfam, že sa bude hrať atraktívny florbal, ktorý bude fanúšikov baviť. S AS Trenčín sa nachádzame na opačných koncoch tabuľky, takže keby som povedal, že nie sme favorit, bol by to alibizmus. Musíme to uhrať na ihrisku, pretože rola papierového favorita ešte nikomu nič nezaručila. Musíme v zápase podať optimálny výkon. Ak toto zvládneme, tak by sa naša kvalita mala prejaviť,“ povedal pred súbojmi v Trenčíne tréner košického ATU Peter Vrba.

 

Z náročných bojov o záchranu vybŕdli a zrazu sa im naskytá príležitosť zabojovať o ôsmu priečku, ktorá zabezpečuje účasť v play-off. Reč je o družstve z Prešova, ktoré stráca na túto pozíciu len tri body a čakajú ich dva domáce súboje. Prvým bude náročný stret so žilinskými „Kobylkami“ ale v druhom priamy duel s Mútnym. „Zápasy to budú rozhodne veľmi náročné a s kvalitnými súpermi, no do každého súboja vstupujeme s tým, že chceme vyhrať a robíme preto maximum. Podstatné je, že sme zvládli zápasy, v ktorých sme potrebovali uspieť, aby sme sa vyhli vypadnutiu, a to sa nám s najväčšou pravdepodobnosťou podarilo. Posledné stretnutia si hlavne chceme užiť a ak bude šanca na to, aby sme ešte vybojovali miesto v play-off, tak sa o to rozhodne pokúsime,“ povedal kapitán FBC Mikuláš Prešov Alexander Bory.

 

Modra má o jeden bod viac než Prešov, no nečaká ich nič jednoduché. V hale pod Malými Karpatmi chlapci privítajú úradujúcich majstrov Tsunami Záhorskú Bystricu a na druhý deň ambiciózny Snipers Bratislava. „Tešíme sa na víkend. Čakajú nás kvalitné družstvá a my si chceme schuti zahrať. Pokúsime sa uhrať čo najlepšie výsledky a či z toho budú nejaké body, to uvidíme až na ihrisku,“ prezradil kouč Modry Michal Benčúrik. Rovnakých súperov ako Modra má aj Banská Bystrica, ktorá na potvrdenie siedmej pozície taktiež potrebuje nejaké body.

 

Košické Florko by si podľa papierových predpokladov malo vycestovať po všetky body do Trenčína, kde sa stretne s posledným AS.

 

Program zápasov extraligy juniorov:

 

18. kolo – sobota 19. 1. 2019:

 

15.00 hod – FBK AS Trenčín – FK Florko Košice (Športové centrum M-šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

16.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – Snipers Bratislava (ŠH Tajovského, Badín)

17.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FaBK ATU Košice (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

17.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

18.00 hod – FBC BlueBerries Modra – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH Ľ. Štúra, Komenského, Modra)

 

19. kolo – nedeľa 20. 1. 2019:

 

10.00 hod – FBK AS Trenčín – FaBK ATU Košice (Športové centrum M-šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

15.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – TJ FBK Hornets Mútne (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

16.00 hod – FBC BlueBerries Modra – Snipers Bratislava (ŠH Ľ. Štúra, Komenského, Modra)

16.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH Tajovského, Badín)

Zápas 1. FBC Florbal Trenčín – FK Florko Košice 11:6 predohrali.

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť